>

Od 13 lipca do 19 sierpnia będzie można wziąć udział w Letnim Festiwalu Sztuki ArtSkwer 2017. Plenerowe warsztaty artystyczne to doskonały sposób na wakacyjną kreatywną zabawę dla całych rodzin – mieszkańców czy turystów. Są organizowane już od 6 lat, a uczestników nigdy nie brakuje! Warsztaty będą odbywały się na skwerze Radiowej Trójki przez całe wakacje w godz. 14:00 – 18:00.

ArtSkwer 2017

ArtSkwer 2017

ArtSkwer 2017 – co jest w planach?

Przewidziane programy:

13. 07 – 15.07 – NiezaSZKŁOdzi
19.07 -21. 07 – Wytwórnia Produktów Kulturalnych
10.08 – 12.08 – SpokoEko
17.08 – 19.08 – Z Ziemi Czerpane

NiezaSZKŁOdzi, czyli pierwszy weekend festiwalu

Jak wskazuje nazwa, będą to warsztaty szklarskie, gdzie uczestnicy poznają tradycje tego regionu, dawne techniki odlewnictwa i sposobów na produkcję miedzi i innych metali kolorowych. Ale przedmiotem festiwalu będzie nie tylko szklarstwo.

13. 07 o 14.00 rozpoczną się warsztaty szklarskie „Zakręcone magnesy i podstawki”. Później w planie jest pokaz i warsztaty grawerowania na szkle, warsztaty „szklane ogrody”, nauka tworzenia sprzętu do baniek „bańkoloty” i „kulturalna plaża”.

W kolejnych dniach zajęcia szklarskie będą się powtarzały. Oprócz nich w planach między innymi warsztaty kalejdoskopowe, pokazy obróbki szkła, grawerowania i tworzenia koralików w technice lampworku, nauka malowania na szkle, animacje bańkowe… Wybór jest naprawdę duży!

Uczestnicy festiwalu będą mogli nie tylko stworzyć ciekawe dzieła sztuki, ale też je kupić na kiermaszach lokalnego rękodzieła, a także obejrzeć wyjątkowe występy artystyczne. Będą to pokazy taneczne i cyrkowe oraz happeningi. Będzie można również obejrzeć pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy FOX, a także show „Cztery Żywioły” w wykonaniu półfinalistów programu Mam Talent – grupy „Gwardia Gryfa”.

Nie wahajcie się więc, lecz przyjeżdżajcie do Szklarskiej Poręby! Zarówno osoby uwielbiające artystyczne zajęcia, jak i sportowcy czy wielbiciele spokojnego wypoczynku w spa znajdą tutaj coś dla siebie.

A może to lato spędzacie w okolicach Szczecina? Jeżeli chcielibyście zapewnić swoim dzieciom ciekawe edukacyjne zajęcia oraz dobrą zabawę, sprawdźcie ofertę Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena!