>

Zima w górach? To doskonały plan!

Jeżeli planujesz zimę w górach, nie zapominaj o głównych zasadach bezpieczeństwa. Jakie zasady bezpieczeństwa koniecznie trzeba znać?

Bezpieczna zima w górach

Bezpieczna zima w górach

Zima w górach jest piękna, ale może być niebezpieczna, gdy nie przestrzega się zasad. Wyjazd w góry może skończyć się wówczas niezbyt przyjemnie, na przykład zagubieniem po zmroku, złamaną nogą lub ręką czy odmrożeniem. Aby tego uniknąć, zapoznaj się więc z naszymi wskazówkami!

Zima w górach. Zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim

Przede wszystkim trzeba będzie poznać dekalog narciarza, o którym już wspominaliśmy na naszym blogu. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą kask narciarski. Nie należy wybierać się na stok, który wydaje nam się być zbyt trudny na nasze siły! W żadnym wypadku nie należy także pić alkoholu wtedy, gdy zamierza się zjeżdżać. Zawsze należy postępować zgodnie z zasadami danego wyciągu czy stoku, dlatego pamiętajmy o tym, by się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem zjazdów.

Zasady bezpieczeństwa na szlaku

Gdy postanowisz spędzić czas przemierzając górskie szlaki,  musisz pamiętać o następujących zasadach:

  • Dobrze się ubierz! Weź ciepłą odzież, która będzie chroniła cię przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.
  • Nie wyruszaj głodny! Twój organizm będzie potrzebował dużo kalorii. Jeżeli interesuje cię dobra restauracja Szklarska Poręba ma wiele propozycji.
  • Zabierz ze sobą sprzęt –  dobrze naładowany telefon komórkowy z numerem alarmowym (601 100 300 lub 985), zapałki, latarkę.
  • Zaplanuj swoją trasę i powiadom o swoim wyjściu obiekt noclegowy, na przykład hotel. Szklarska Poręba to miejsce, gdzie znajdziesz wiele pięknych tras.
  • W trakcie wycieczki nie schodź ze szlaku i nie wchodź na niebezpieczne miejsca. a także nie forsuj się. Efektem może być szybkie opadnięcie z sił.

Jeżeli będziesz pamiętał o naszych wskazówkach, zimowy urlop w górach będzie samą przyjemnością! Zapraszamy do naszego hotelu na ferie zimowe – w cenie nocleg, wyżywienie, spa oraz wieczory tematyczne. A jeżeli zgłodniejesz po drodze do Szklarskiej Poręby, wstąp do restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie – znajdziesz tam mnóstwo smacznych propozycji rodem z Włoch i nie tylko!