>

Szklarska Poręba to idealne miejsce dla sportowców o każdej porze roku. Już w piątek, 16 grudnia, odbędą się tutaj kolejne zawody biathlonowe dla dzieci i młodzieży! Biathlon w Szklarskiej Porębie ma długą tradycję. Urlop w Szklarskiej Porębie to idealny czas, żeby wziąć udział w tej sportowej imprezie!

Biathlon w Szklarskiej Porębie

Biathlon w Szklarskiej Porębie

Biathlon w Szklarskiej Porębie – program zawodów

Zawody odbędą się w Ośrodku Narciarstwa Biegowego i Biathlonu „Jakuszyce” w Szklarskiej Porębie. Startować mogą zawodnicy zgłoszeni w Polskim Związku Biathlonu, którzy mają aktualne licencje zawodnicze oraz badania lekarskie. Zapisać się można elektronicznie przez panel zgłoszeniowy Polskiego Związku Biathlonu do jutra do godziny 12.00.

W czwartek, czyli 15 grudnia, od godziny 14.00 do 16.00 startujący będą mogli trenować na strzelnicy. Wcześniej należy potwierdzić swoją chęć treningu pod numerem 607 311 370.

16 grudnia, czyli w piątek od 9.00 do 9.50 odbędzie się przestrzeliwanie broni seniorów i seniorek, juniorów i juniorek oraz juniorów i juniorek młodszych, po czym o 10.00 zaczną się biegi sprinterskie w tych kategoriach. Z kolei młodzicy i młodziczki oraz młodzicy młodsi i młodziczki młodsze rozpoczną przestrzeliwanie o 11.30, by wystartować o 12.20. Zwycięzcy zostaną udekorowani o 14.00. Analogiczny program przewidziano na sobotę, czyli 17 grudnia.

Z Biblioteki Ducha Gór, czyli karkonoskie inspiracje literackie

Oprócz wydarzeń sportowych w Szklarskiej Porębie zwykle ma miejsce dużo wydarzeń kulturalnych. Po zawodach w piątek, o 17.00 zapraszamy do Domu Carla i Gerharta Hauptmanów, gdzie będzie można spotkać się z laureatami I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”. Można będzie również kupić ich książki.

Laureatami nagród są Magdalena Woźniak, Leszek Żuk oraz Konrad Jaskólski. Opowieść Magdaleny Woźniak, czyli „Gniazdo Żmij (Rzecz o laborantach z Karkonoszy)” łączy romans ze zgłębianiem świata karkonoskich zielarzy. Kryminał Leszka Żuka „Mgła (W powojennej Jeleniej Górze)” odtwarza realia Jeleniej Góry pod koniec II Wojny Światowej. Z kolei „Anatomia Nadczłowieka (Przewodnik dla początkujących)” Konrada Jaskólskiego splata Ducha Gór z filozofią Nietzschego oraz humorem, by ukazać losy współczesnego człowieka. Wszystkie opowieści to fascynująca podróż po Dolnym Śląsku oraz ludzkiej duszy – warto je poznać!

Jak widzicie, urlop w Szklarskiej Porębie to świetna okazja do wielu fascynujących przeżyć zarówno sportowych, jak i literackich, a także… do wypoczynku! Zapraszamy do hotelu Pod Szrenicą, w którym czeka na Was dobra restauracja, spa i komfortowy nocleg.

Przed wyjazdem nie zapomnijcie o ubezpieczeniu, zwłaszcza jeżeli zamierzacie wziąć udział w zawodach! W dobrej agencji ubezpieczeniowej, takiej jak OneGlobe Insurance w Szczecinie, możecie wykupić ubezpieczenia turystyczne, NNW, dla sportowców i wszystkie inne ubezpieczenia, jakich potrzebujecie.