>

Jednak bieganie w Szklarskiej Porębie nie jest rozrywką jedynie dla doświadczonych – znajdą się tu także różnorodne propozycje dla początkujących.

Szklarska Poręba jest idealnym miejscem do biegania. Piękne górskie szlaki oraz sprzyjający klimat czynią z niej jedno z najciekawszych miejsc do trenowania w Polsce. Co roku przyjeżdża tu wielu zawodników, którzy chcą poprawić swoją kondycję.

Bieganie w Szklarskiej Porębie

Bieganie w Szklarskiej Porębie

Bieganie jest ostatnio jedną z najpopularniejszych aktywności. Jednak przemierzanie chodników w mieście nie jest zbyt zdrowe – ani dla płuc, które wdychają spaliny, ani dla stawów, którym szkodzi bieg po twardym podłożu. Właśnie dlatego swój urlop można połączyć z joggingiem – efekty będą jeszcze lepsze!

Jeżeli chodzi o aktywny wypoczynek Szklarska Poręba to kapitalna propozycja dla amatorów biegania. Czekają na nich świetnie przygotowane trasy, które prezentują piękno Karkonoszy i Gór Izerskich. Ponadto na uwagę zasługuje specyficzny klimat alpejski, który sprzyja poprawie kondycji i wydolności organizmu.

Bieganie w Szklarskiej Porębie – najlepsze trasy

Biegać możemy po wszystkich trasach przeznaczonych dla turystów pieszych. Do wyboru mamy między innymi piękną Drogę pod Reglami, która wiedzie ze Szklarskiej Poręby do Przesieki i z powrotem – razem to około 22 kilometry. Możemy też biegać po wielu innych trasach utwardzonych i nieutwardzonych – na te drugie polecamy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie.

Imprezy dla biegaczy

Ponadto w Szklarskiej Porębie odbywają się w sezonie letnim specjalne imprezy dla biegaczy. Organizowany jest półmaraton górski pod nazwą „Wielka Pętla Izerska”, a także dobrze znany wśród biegaczy Maraton Karkonoski, który odbywa się na szczytach Karkonoszy i ma dystans 46,7 kilometra z przewyższeniami wynoszącymi 2150 metrów. Poza tym na trasach wokół Polany Jakuszyckiej ma miejsce Letni Bieg Piastów. Organizowany jest też Bieg Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej.

Gdy potrzebny jest hotel Szklarska Poręba ma wiele świetnych ofert. Wybierając nasz hotel w Szklarskiej Porębie, możesz nie tylko komfortowo wypocząć, ale również skorzystać z naszego zaplecza Spa, aby dzięki niemu odpocząć i zregenerować swoje siły. Zapraszamy serdecznie do hotelu Pod Szrenicą! Tanie bilety autobusowe, kolejowe, a nawet lotnicze znajdziesz na stronie biletyszczecin.pl.