>

Jakie buty w góry najlepiej kupić?

W najbliższym czasie chcesz wybrać się w góry i przemierzać górskie szlaki? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Nie traktuj go tylko i wyłącznie jako dodatkowy wydatek, ale przede wszystkim jako sposób na większy komfort i bezpieczeństwo.

Jakie buty w góry wybrać?

Jakie buty w góry wybrać?

Jakie buty w góry – zimowe czy całoroczne?

W sklepach z wyposażeniem sportowym można znaleźć wiele modeli butów górskich. Są one przeznaczone na okres letni oraz zimowy. Dostępne są także buty, które będą dobre na cały rok. Nie są one jednak zalecane osobom, które zamierzają odbywać intensywne górskie wędrówki.

Eksperci wskazują, że dobre buty górskie przede wszystkim powinny być dobrze dopasowane. Często zdarza się, że buty droższe, wydawałoby się, że lepsze, leżą gorzej od tych, które kosztują mniej. Nie warto jednak oszczędzać na jakości, chociaż przepłacanie też nie jest konieczne. Dobre buty na górski trekking latem można kupić już za około 300 złotych.

Stabilizacja jest bardzo ważna

Najlepiej poszukiwać obuwia za kostkę, które pełni dodatkową funkcję stabilizującą. Gruba, dobrze amortyzująca podeszwa także jest bardzo ważna. Najlepiej, aby obuwie miało też specjalne tkaniny, dzięki którym but „oddycha”, ponieważ wtedy górskie wycieczki będą bardziej komfortowe dla stóp.

Wobec tego najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu górskiego, gdzie będzie można otrzymać fachową poradę i przymierzyć różne modele. Odradza się kupowanie obuwia w marketach – najczęściej tylko wyglądają one jak buty trekkingowe i nie nadają się do chodzenia na dłuższe wycieczki.

Gdy chcesz wybrać się na ferie w górach, Szklarska Poręba to idealne miejsce. Na gości czeka tu wiele wspaniałych atrakcji zarówno latem, jak i zimą. Czekają narty w Szklarskiej Porębie, wyjątkowe zabytki, trasy dla osób o zróżnicowanej kondycji, więc każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Jeżeli potrzebny Ci jest dobry nocleg w Szklarskiej Porębie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Hotelu pod Szrenicą! Tanie bilety kolejowe czy autobusowe, dzięki którym dojedziesz do nas bez przeszkód, znajdziesz natomiast na stronie biletyszczecin.pl.