>

Zastanawiasz się, co robić w Szklarskiej Porębie w tym roku? Przedstawiamy kilka propozycji!

Sylwester w Szklarskiej Porębie minął w radosnej atmosferze… a teraz rozpoczynamy Nowy Rok! Co robić w Szklarskiej Porębie?

Co robić w Szklarskiej Porębie w Nowym Roku?

Co robić w Szklarskiej Porębie w Nowym Roku?

1. Wypocząć w spa

Czy można przyjemniej rozpocząć Nowy Rok, niż wypoczynkiem i zabiegami w spa? Hotel Pod Szrenicą zapewnia nie tylko spa, ale też wygodny nocleg i smaczne posiłki w naszej restauracji. Taki wypoczynek na pewno pomoże Wam zebrać siły na Nowy Rok!

2. Wypróbować szlaki narciarskie

Jak sama nazwa wskazuje, z naszego hotelu na Szrenicę jest bardzo blisko… A na tym pięknym szczycie czeka na Was SkiArena, gdzie możecie wypróbować trasy narciarskie od łatwych, jak Puchatek i Hala Szrenicka, do bardzo trudnych, jak Fis. Jeżeli lubisz sporty zimowe, nie możesz tego przegapić! W naszym mieście odbywają się też zawody narciarskie, takie jak Bieg Piastów, w których możesz wziąć udział.

3. Wziąć udział w Mistrzostwach Polski Rzeźby ze Śniegu

Mistrzostwa w tej niecodziennej konkurencji odbędą się na Skwerze Radiowej Trójki 17 i 18 lutego. Możesz nie tylko wziąć udział w konkursie, ale także podziwiać rzeźby wykonane przez rzeźbiarzy z całej Polski.

4. Zwiedzić karkonoskie muzea

Szklarska Poręba i okolice obfitują w ciekawe muzea. Karkonoski Park Narodowy, Karkonoskie Tajemnice Muzeum Mineralogiczne, Szklana Huta, dom Wlastimila Hoffmana – w każdym z nich możesz dowiedzieć się czegoś nowego, i to o każdej porze roku!

5. Wyruszyć na wycieczkę rowerową lub spływ kajakowy

Zimą w Szklarskiej Porębie króluje narciarstwo, a wiosną – kajaki! Każdej wiosny na rzece Kamiennej rozgrywane są mistrzostwa kajakarskie. Szklarska Poręba to również miejsce, gdzie znajdziesz wiele pięknych szlaków odpowiednich do górskich wędrówek oraz rajdów rowerowych.

To oczywiście tylko kilka propozycji, jakie ma do zaoferowania Szklarska Poręba. Nasze miasto jest piękne i ciekawe o każdej porze roku, zapraszamy więc do hotelu Pod Szrenicą!

Pamiętaj, by przed wyjazdem na urlop w góry wykupić ubezpieczenie! Ubezpieczenia turystyczne, NNW, OC i wszelkie inne potrzebne polisy wykupisz w agencji ubezpieczeniowej OneGlobe Insurance.