>

Wiele świetnych pomysłów na długi weekend w Szklarskiej Porębie przedstawiamy na naszym blogu!

Długi weekend majowy coraz bliżej! To doskonały czas na wycieczkę w góry. Nawet kilka dni wystarczy, żeby podładować swoje wewnętrzne akumulatory podczas wypoczynku na łonie natury.

Długi weekend w Szklarskiej Porębie

Długi weekend w Szklarskiej Porębie

Aby miło spędzić mini urlop w trakcie majowego, czerwcowego albo listopadowego długiego weekendu, często wystarczy tylko parę dni wolnych w pracy. Jeżeli interesuje cię górska turystyka Szklarska Poręba to doskonały kierunek dla całej rodziny. Jakie atrakcje możemy wybrać?

Długi weekend w Szklarskiej Porębie i piesze wędrówki

W Szklarskiej Porębie i okolicach mamy do wyboru wiele świetnych tras dla początkujących i bardziej zaawansowanych amatorów pieszych wycieczek. Możemy zarówno wybierać się na jednodniowe wyprawy, jak i możemy zdecydować się na dłuższe wyjście i wybrać nocleg w górach, w karkonoskich schroniskach.

Wycieczki rowerowe

Rowerzyści zgodnie twierdzą, że wycieczki rowerowe w Karkonoszach i Górach Izerskich są niezapomniane. Dostępne są setki kilometrów dróg asfaltowych świetnych dla rowerów szosowych, ale także szlaki górskie dla rowerów MTB. W Szklarskiej Porębie możemy również wypożyczyć sprzęt rowerowy w niskiej cenie.

Sporty ekstremalne

Długi weekend może być też doskonałą okazją do zapoznania się z górskimi sportami ekstremalnymi. W Szklarskiej Porębie i okolicach możemy spędzić czas aktywnie w parkach linowych. Kajakarstwo górskie w Szklarskiej Porębie również jest bardzo popularne. Możemy też spróbować wspinaczki górskiej, a nawet skoków na bungee.

Biwakowanie

Wyrwij się z miasta i wybierz dla siebie wyjątkowe spanie Szklarska Poręba także jest świetnym punktem wypadowym na wycieczki połączone z biwakami. Wystarczy tylko zabrać ze sobą odpowiednie wyposażenie, w tym namiot, karimatę, śpiwór, kuchenkę turystyczną i prowiant. Do wyboru mamy wiele pól namiotowych, które wyróżniają się atrakcyjnymi cenami.

Gdy jednak wolisz wygodniejsze noclegi, wybierz nasz hotel w Szklarskiej Porębie. Zapraszamy serdecznie do wykonania rezerwacji na nadchodzące długie weekendy w hotelu Pod Szrenicą już teraz!

A może to Ty prowadzisz hotel, pensjonat czy pole namiotowe? Jeżeli chcesz zwiększyć świadomość swojej marki w Internecie, zachęcamy do skorzystania z usług agencji interaktywnej OneGlobe Media ze Szczecina!