>

Jesień w górach to wyjątkowa pora. Znajdź dobry nocleg w Szklarskiej Porębie i zobacz to na własne oczy!

Nadchodzi jesień… a w Szklarskiej Porębie dzieje się coraz więcej! Już w ten weekend mnóstwo atrakcji sportowych i nie tylko. Czekają na Państwa także, jak zawsze, piękne widoki i dobry nocleg w Szklarskiej Porębie.

Dobry nocleg w Szklarskiej Porębie i jesień w górach - Hotel pod Szrenicą

Dobry nocleg w Szklarskiej Porębie – przywitaj jesień w hotelu Pod Szrenicą

Już dzisiaj, 23 września, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie odsłonięty zostanie słup pokoju, sprezentowany przez przedstawicieli japońskiej fundacji Goi Peace Foundation. Przy tej okazji japońscy goście poprowadzą warsztaty orgiami, kaligrafii oraz parzenia herbaty. Z pewnością zaciekawią one wszystkich miłośników kultury japońskiej, spędzających urlop w górach.

Jutro natomiast, 24 września, Szklarska Poręba stanie się prawdziwym górskim centrum wydarzeń sportowych. Pieszy Górski Rajd Retro „Flanela 2016” startuje o godzinie 10.00 w Żelaznym Tyglu Walońskim (ul. 1 Maja 66a). Obowiązuje strój i ekwipunek turystyczny z czasów PRL – za najlepsze stroje będą wręczane nagrody! Organizatorzy zalecają założenie flanelowej koszuli, skórzanych butów, wełnianego swetra i skarpet, brezentowej kangurki oraz spodni ze sztruksu lub bawełny. Plecak na stalowym stelażu ze skórzanymi paskami, a także aluminiowa menażka, emaliowany kubek oraz krem „Nivea” to kolejne elementy wyposażenia, które z pewnością wpasują się w konwencję. Uwaga – tworzywa sztuczne są zakazane! Aby wziąć udział w Rajdzie Retro, należy zgłosić się przez internet na stronie www.gildia-przewodnicy.pl. Do wyboru są trzy trasy. Rajd zakończy się o godzinie 16.00.

Jesień w górach - Hotel pod Szrenicą zaprasza

Jesień w górach – Hotel pod Szrenicą zaprasza

Ale to nie wszystkie wydarzenia sportowe, jakie odbędą się w tę sobotę. O godzinie 10.00 na Polanie Jakuszyckiej rozpoczyna się Rowerowy Bieg Piastów. Do wyboru trzy dystanse: 20, 40 i 60 kilometrów. Zapisać się można na zapisy.sts-timing.pl/40/. W sobotę i niedzielę będzie również trwać 68 Międzynarodowy Rajd Sudecki Trial 2016. W sobotę rajd startuje o 10.30 przy Hotelu Sudety.
Natomiast wieczorem, po wyczerpujących imprezach sportowych, będzie można wziąć udział w imprezie rekreacyjnej w Stacji Turystycznej ORLE pod hasłem „Koniec Lata”. W programie „kociołkowanie” czyli dania z ogniska, konkurs nalewek oraz piękna muzyka Eli Dębskiej, wokalistki i gitarzystki bluesowej… oraz muzyczna niespodzianka! A po tej niecodziennej imprezie komfortowy nocleg w górach znajdą Państwo w Hotelu pod Szrenicą.

Dobry nocleg w Szklarskiej Porębie

Wszystkich, którzy chcą przywitać jesień aktywnie i w pięknym miejscu, zapraszamy więc do Hotelu pod Szrenicą w Szklarskiej Porębie. Planując wyjazd w góry, nie zapomnijcie się jednak ubezpieczyć! Najtańsze ubezpieczenia turystyczne oferuje zaprzyjaźniona z nami firma One Globe Insurance (można je wykupić online, jak i przez telefon, bez kontaktu osobistego).