>

Gdy pada hasło „Droga pod Reglami„, wielu z nas od razu kojarzy ją z Tatrami. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że taka droga znajduje się również w Karkonoszach.

To wspaniała propozycja przeznaczona dla osób lubiących spędzać czas aktywnie – także dla rodziców z dziećmi!

 

Droga pod Reglami w Karkonoszach

Droga pod Reglami w Karkonoszach

Droga pod Reglami w Karkonoszach znajduje się w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Rozpoczyna się w Szklarskiej Porębie i prowadzi do Przesieki – miejscowości zlokalizowanej w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi. Można dostać się nią również do Jagniątkowa. Droga ta służy przede wszystkim turystom, którzy korzystają z niej  przez prawie cały rok. Długość Drogi pod Reglami wynosi 12,5 kilometra. Nazwę wprowadzono po 1945 roku na podobieństwo Drogi pod Reglami w Tatrach.

Droga wiedzie głównie przez las, ale tu i ówdzie pojawiają się również polany. Jest ona głównie szutrowa, z niewielkimi wzniesieniami, przecinana strumykami i potokami, które również przyczyniają się do tego, że przemierzanie tej trasy jest tak przyjemne. Przy drodze możemy oglądać piękną przyrodę, na przykład interesujące grupy skalne, takie jak Koniki oraz Sokolik. Z trasy możemy też dostać się do domu Hauptmanna. Dlatego właśnie w sezonie wakacyjnym korzysta z niej tak wiele osób.

Dla biegaczy, rowerzystów i nie tylko

Bardzo często Droga pod Reglami wybierana jest przez amatorów sportów. Dlatego też wtedy, gdy interesuje cię aktywny wypoczynek Szklarska Poręba to rewelacyjny kierunek. Drogą pod Reglami biegnie szlak rowerowy, ale jest również świetna do biegania czy nordic walkingu.

Warto też wspomnieć, że Droga pod Reglami to świetny wybór dla rodziców chcących wybrać się na przyjemne wczasy Szklarska Poręba ma też wiele innych ciekawych propozycji dla rodzin – można zapoznać się z nimi na naszym blogu. Dzięki temu, że droga nie jest zbyt pochyła ani kamienista, doskonale nadaje się do spacerów z wózkiem dziecięcym. Przy drodze nie ma żadnych punktów gastronomicznych. Dlatego gościom naszego hotelu Pod Szrenicą radzimy dobrze się spakować, a po powrocie zjeść pyszną kolację w naszej restauracji!

Droga pod Reglami jest przyjazna nawet mało doświadczonym wędrowcom. Jednakże wypadki losowe zdarzają się często w całkowicie niespodziewanym momencie. Dlatego zanim wyjedziecie w góry, wykupcie odpowiednie ubezpieczenia! Konsultant dobrej multiagencji ubezpieczeniowej, takiej jak OneGlobe Insurance, z pewnością pomoże Wam dobrać odpowiednią polisę.