>

Spędzając ekologiczny urlop w Karkonoszach, można nie tylko wypocząć, ale też poszerzyć swoją świadomość na temat ochrony przyrody. Już w czwartek i piątek, czyli 6 i 7 października, będziemy mogli uczestniczyć w konferencji „Bądź eko z Karkonoskim Parkiem Narodowym”, która odbędzie się w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.

Urlop w Karkonoszach

Ekologiczny urlop w Karkonoszach

Karkonoski Park Narodowy, a dokładniej Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej mieści się przy ulicy Okrzei 28. To idealne miejsce na konferencję, która ma skłonić nas do refleksji nad wpływem naszych działań na przyrodę i w konsekwencji na nas samych. W piątek odbędą się warsztaty, których celem jest znalezienie konkretnych pomysłów, jak zmienić nasz tryb życia na bardziej proekologiczny. Szczególnie pracownicy parków narodowych, przewodnicy, osoby zajmujące się nauczaniem oraz wszyscy mieszkańcy naszego regionu powinni zainteresować się konferencją. Zapisać się można drogą mailową u pani Roksany Knapik. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres roksana@kpnmab.pl.

Ekologiczny urlop w Karkonoszach – szczegóły

To wydarzenie, organizowane wraz z Fundacją Partnerstwo Ducha Gór, Fundacją Zielona Akcja oraz organizacją Slow Food Dolny Śląsk, odbędzie się w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. To miejsce, gdzie turyści oraz mieszkańcy Dolnego Śląska mogą poznać Karkonosze, ich wspaniałą faunę i florę. Interaktywna ekspozycja „Wirtualne Karkonosze” w czterech językach, złożona z wielkoformatowych panoram i dotykowej makiety gór, firmy przyrodnicze, ciekawe wykłady i wystawy, możliwość oglądania przyrody karkonoskiej przez binokulary oraz ścieżka edukacyjna przybliżają unikalną przyrodę tego rejonu.

W pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego znajduje się początek ścieżki przyrodniczej, która wiedzie na szczyt Szrenica. Dlatego wszystkie osoby spędzające urlop w Szklarskiej Porębie zachęcamy do odwiedzenia naszego Hotelu pod Szrenicą. To świetne miejsce na nocleg w górach – jest położone niedaleko Parku Narodowego, znajduje się tu dobra restauracja i mini-spa.

Od polskich gór wolisz dalsze podróże? A może chciałbyś połączyć zwiedzanie z zarobkiem? Wykorzystaj okazję i jedź na staż do USA z firmą One Globe Travel! To wyjątkowa okazja, by poznać Amerykę Północną i zyskać doświadczenie.