>

Karkonosze to miejsce pełne sekretów i ciekawej historii. Jeżeli spędzasz ferie w Karkonoszach, już w ten piątek, 20 stycznia, możesz się dużo dowiedzieć na ich temat!

20 stycznia w Chacie Izerskiej odbędzie kolejne spotkanie z cyklu Terra Incognita. Sandra Nejranowska opowie o dawnych miejscach kultów w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Ferie w Karkonoszach pełne legend i tajemnic

Ferie w Karkonoszach pełne legend i tajemnic

Sekrety dawnych wierzeń mieszkańców Karkonoszy

Szklarska Poręba i okolice obfitują w historie i legendy z dawnych lat. Najbardziej znana z nich to oczywiście legenda o Duchu Gór. Tę oraz inne, mniej znane wierzenia, przybliży wszystkim mieszkańcom Szklarskiej Poręby oraz osobom spędzającym ferie w Karkonoszach Sandra Nejranowska.

Sandra Nejranowska to pomysłodawczyni spotkań Terra Incognita i jego prowadząca. Jest przewodnikiem po Sudetach, a także redaktorem w wydawnictwie regionalnym Ad Rem i jednym z redaktorów pisma „Karkonosze”, związanym z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Poprowadzi spotkanie i pokaz fotografii dotyczących tego tajemniczego regionu, z którym związanych jest wiele dawnych wierzeń i zwyczajów.

Spotkanie odbędzie się w Chacie Izerskiej, przy ulicy Piastowskiej 32 o 18.30. Goście będą mieli możliwość zamówienia piwa lwóweckiego i walońskich potraw.

Legendy Karkonoszy – gdzie jeszcze można je poznać?

Liczne legendy otaczające Karkonosze i Góry Izerskie znalazły też odbicie w muzeum Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu. Miejsce to powinny odwiedzić przede wszystkim te osoby, które spędzają urlop w Szklarskiej Porębie z dziećmi. W tym muzeum nasze pociechy będą mogły poznać nie tylko historie i legendy o Duchu Gór, ale też zwiedzić chatę laboranta i walońską sztolnię.

Ferie w Karkonoszach: jakie jeszcze atrakcje oferuje Szklarska Poręba?

Szklarska Poręba oferuje jednak nie tylko rozrywki naukowe, ale również te związane ze sportem i relaksem. Hotel Pod Szrenicą to idealny wybór na wypoczynek w czasie ferii zimowych. Lokalizacja w pobliżu szczytu Szrenica, wygodny nocleg, dobra restauracja w górach i mini-spa gwarantują same miłe wspomnienia!

Wybierając się na urlop w Karkonoszach, warto zadbać o komfortowy transport. Dotyczy to przede wszystkim naszych gości jadących z północnych rejonów Polski. Pomocna w znalezieniu i zabukowaniu tanich biletów kolejowych, autobusowych lub lotniczych z pewnością będzie strona biletyszczecin.pl.