>

Już 16 września będzie można wziąć udział w pieszym rajdzie Flanela 2017! To wyjątkowa okazja, by zwiedzić piękne Karkonosze w ostatnich dniach lata. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

Flanela 2017 – Drugi Pieszy Górski Rajd Retro

Flanela 2017 – Drugi Pieszy Górski Rajd Retro

Flanela 2017 – gdzie i kiedy?

Odprawa przed rajdem Flanela 2017 będzie miała miejsce przy Żelaznym Tyglu Walońskim, przy ulicy 1 Maja 66a w Szklarskiej Porębie o godzinie 8.00, oraz przy Domu Zdrojowym przy ulicy 3 Maja w Świeradowie Zdroju o tej samej godzinie. Bieg rozpoczyna się natomiast o 8.30, a kończy się o 14.30 przy Stacji Turystycznej Orle w Jakuszycach. Uwaga! Warunkiem wzięcia udziału w Rajdzie „Flanela 2017” jest wcześniejsze zgłoszenie w Formularzu Zgłoszeniowym. Należy także opłacić wpisowe, które wynosi 20 zł/ w przypadku osób powyżej 19 roku życia i 10 zł w przypadku osób młodszych. Najniższy możliwy wiek uczestnika to 7 lat.

Co należy wziąć ze sobą?

Konieczny jest ekwipunek turystyczny z czasów PRL-u. Może to być flanelowa koszula, buty „pionierki”, brezentowe kurtki, spodnie z bawełny lub sztruksu. Popularne są też wełniane swetry i skarpety, aluminiowe menażki, emaliowane kubki i plecaki na stalowym stelażu.

Trasy – z czego można wybierać?

Rajd Retro będzie przebiegał czterema trasami o różnym stopniu trudności. Do wyboru będą następujące trasy:

1. Żelazny Tygiel Waloński – Hala Szrenicka – Jakuszyce – Orle
2. Żelazny Tygiel Waloński – Zakręt Śmierci – Wysoki Kamień – Rozdroże Pod Cichą Równia – Orle
3. Żelazny Tygiel Waloński – Szklarska Poręba Huta – Kopalnia Stanisław – Orle
4. Świeradów Zdrój – Chatka Górzystów

Zapraszamy wszystkich naszych gości do wzięcia udziału w rajdzie Flanela 2017 wraz z całymi rodzinami! Rajd Flanela 2017 to doskonała okazja na rodzinną integrację i trochę ruchu. A później możecie odpocząć w naszym wygodnym hotelu, gdzie czeka na Was nasza restauracja i mini spa.

A jeśli jadąc do nas będziecie przejeżdżać przez Lubin, zatrzymajcie się w pizzerii Nowa Verona. To miejsce, gdzie będziecie mogli skosztować wielu przysmaków rodem z kuchni włoskiej i nie tylko! Po posiłku w restauracji Nowa Verona z pewnością najedzeni i zadowoleni dojedziecie do samej Szklarskiej Poręby.