>

Jeżeli myślisz o tym, aby wybrać się w góry zimą i przemierzać górskie szlaki, nie zapominaj o tym, jak ważne jest przygotowanie. Odpowiednie przygotowanie to w końcu najlepsza gwarancja udanej wyprawy!

Szklarska Poręba i okolice mają dla turystów wybierających się tutaj zimową porą wiele ciekawych propozycji.

Zanim wyjdziesz w góry zimą

Zanim wyjdziesz w góry zimą

Często można spotkać się z poradą, że tym, co najważniejsze do zabrania w góry zimą, jest zdrowy rozsądek. Rzeczywiście, bez niego można wpaść w kłopoty, na przykład zostać na szlaku nocą, znaleźć się w niebezpiecznym miejscu, narazić swoje zdrowie, a nawet życie. Jeżeli  interesują cię takie wycieczki, Szklarska Poręba i okoliczne góry to świetny wybór, pamiętaj jednak o tym, aby dobrze się przygotować. Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady, o których trzeba pamiętać.

Przed wyjściem w góry zimą:

  • zapoznaj się z różnymi trasami wędrówek i dopasuj wybrane ścieżki do swoich umiejętności. Nie rzucaj się na głęboką wodę, szczególnie zimą, gdy warunki nie są sprzyjające.
  • Pamiętaj o tym, że zimą zmrok zapada znacznie szybciej niż w ciągu lata, dlatego oblicz czas przejścia tak, aby wrócić jeszcze przed zachodem słońca.
  • Przestudiuj mapę, którą chcesz zabrać ze sobą. Zabierz ją także w przypadku, gdy masz ze sobą telefon lub GPS – będzie bardzo przydatna, jeżeli baterie przestaną działać z powodu ujemnej temperatury.
  • Sprawdź prognozę pogody, a także podawany stopień zagrożenia lawinowego na stronach GOPR oraz TOPR. Jeżeli warunki zapowiadane są jako trudne, zrezygnuj z wycieczki.
  • Nie wychodź w góry sam. Najlepiej, aby towarzyszyła Ci przynajmniej jedna osoba lub większa grupa.
  • Zbierz potrzebne ubrania oraz akcesoria, które będą konieczne podczas wyjścia. Nie zapominaj też o jedzeniu oraz płynach.
  • Zapisz w telefonie numery alarmowe 601 100 300 i 985.
  • Poinformuj o wyjściu swój hotel w Szklarskiej Porębie czy też w innej miejscowości.

Jeżeli interesuje cię dobry hotel Karkonosze to wiele ciekawych propozycji – z najnowszą ofertą „Ferie zimowe” można zapoznać się już teraz. Zapraszamy do naszego Hotelu pod Szrenicą!

Jeżeli będziesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, Twój urlop w górach z pewnością będzie bezpieczny i pozostawi miłe wspomnienia. Zanim wyjedziesz, pamiętaj również o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Takie ubezpieczenia są dostępne w dobrych agencjach ubezpieczeniowych, takich jak OneGlobe Insurance. Miłego urlopu!