>

Na grzyby warto wybrać się nie tylko jesienią, ale również w okresie letnim. Gdzie możemy wybrać się na udane zbiory w Szklarskiej Porębie i okolicznych miejscowościach? Grzybobranie Szklarska Poręba – to świetny pomysł na weekend!

Grzybobranie Szklarska Poręba

Grzybobranie Szklarska Poręba

Grzybobranie Szklarska Poręba – w których miejscach?

Jeżeli zapytalibyśmy karkonoskiego grzybiarza, w które miejsce warto wybrać się na grzyby, zapewne usłyszelibyśmy od niego, że powinniśmy iść do lasu. Faktycznie, lasy w Szklarskiej Porębie i pobliskich miejscowościach obfitują w leśne runo, dlatego podgrzybki, borowiki, koźlaki czy kurki możemy znaleźć praktycznie wszędzie. Oczywiście, ilość poszczególnych gatunków zależna jest od bardzo wielu czynników, w tym pory roku, opadów czy też temperatur oraz warunków glebowych.

Sprawdzone kierunki na grzyby

Gdy planujecie wyjazd w góry i lubicie zbierać grzyby, w takim przypadku dużo z nich można znaleźć w rejonie Szklarskiej Poręby. Najbardziej popularne lokalizacje to las położony przy drodze od Zakrętu Śmierci aż do Świeradowa Zdroju, ponadto dużo grzybów znajdziemy w okolicach Borowic, Zachełmia oraz Przesieki. Z kolei po czeskiej stronie grzyby możemy znaleźć głównie w lasach przy Harrachovie oraz w okolicach Malej Upy.

Naturalnie, jeżeli będziemy przechadzali się po lasach, na pewno znajdziemy grzyby również w innych lokalizacjach – w końcu każdy grzybiarz ma swoje sekrety…

Gdzie grzybów nie można zbierać?

Pamiętajmy jednak o tym, że zbieranie grzybów w Szklarskiej Porębie nie jest wszędzie dozwolone. Przede wszystkim zabronione jest grzybobranie na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Jeżeli będziemy zbierali tam grzyby i zostaniemy złapani przez straż, będziemy narażeni na karę grzywny.

Wystawa grzybów w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach

Gdy wypoczynek w Szklarskiej Porębie planujemy na okres jesienny, warto też udać się do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Na jego terenie we wrześniu odbywają się wystawy świeżo zebranych grzybów różnych rodzajów. Możemy wtedy zobaczyć, jak wyglądają nie tylko te jadalne, ale również niejadalne czy trujące. Na ekspozycji znajdziemy przeszło 150 gatunków.

Poszukujesz noclegu? Nasz hotel w Szklarskiej Porębie zaprasza do rezerwacji! Jeżeli natomiast tego lata będziesz w okolicach Szczecina i poszukujesz ciekawych zajęć i zabaw dla swoich dzieci, sprawdź, jakie atrakcje oferuje powstający właśnie Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena.