>

Wakacje w górach to idealne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy są zmęczeni pracą i chcą wypocząć w spokoju, jak i dla aktywnych wczasowiczów. Na tych pierwszych czekają takie atrakcje, jak hotele spa Szklarska Poręba, zapraszamy więc do Hotelu pod Szrenicą. Na tych drugich – kolejki górskie czy parki linowe. A na wszystkich… górskie szlaki rowerowe. Spędzając wakacje w Karkonoszach, znajdziecie szlaki o różnych poziomach trudności. Jeśli interesuje cię kolarstwo górskie, wakacje w Szklarskiej Porębie to idealne miejsce!

Szklarska-Poręba-hotele-spa-kolarstwo-górskie

Hotele spa Szklarska Poręba oraz kolarstwo i wędrówki

Hotele spa Szklarska Poręba i… widok!

A jakie jeszcze atrakcje zapewnią wam wakacje w Szklarskiej Porębie? Oczywiście piękne widoki – takie jak Śnieżne Kotły, Wodospad Kamieńczyka czy sama góra Szrenica. Jednak to nie wszystko. Na wytrwałych czeka szkoła górska QUASAR oraz park linowy. Dzieci z pewnością ucieszy zjeżdżalnia grawitacyjna, wizyta w dinoparku oraz wycieczka Szlakiem Ducha Gór. Szczególnie dużo atrakcji czeka tu na osoby kochające sport, szczególnie kolarstwo górskie – Szklarska Poręba to miejsce, gdzie znajdziecie wiele tras o różnym stopniu trudności.

Kolarstwo w Karkonoszach to idealna aktywność na lato. Dlaczego? Oprócz zmagań fizycznych czekają na was piękne krajobrazy Karkonoszy. 80% tras przebiega drogami leśnymi, szutrowymi i kamienistymi lub górskimi ścieżkami w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Czy to rowerem, czy pieszo, możecie wybrać się w trasę na cały dzień. W Karkonoszach bez problemu znajdzie się wypożyczalnia rowerów, a także punkty serwisowe i sklepy ze sprzętem i akcesoriami rowerowymi. Warto też wiedzieć, że wakacje w Szklarskiej Porębie to możliwość uczestniczenia w największym w Europie Środkowej Festiwalu Rowerowy BIKE ACTION. W Szklarskiej Porębie znajdziecie aż 19 oznakowanych tras rowerowych. Najdłuższy zjazd ma aż 8 km!

Gdy już wybierzecie się na wędrówkę, w Karkonoszach znajdziecie wiele górskich schronisk. Natomiast dla tych, którzy chcą się w pełni zrelaksować, oraz po zakończeniu wędrówki zaprasza hotel spa w Karkonoszach. Hotel pod Szrenicą to najlepsze zakwaterowanie w górach, dobra restauracja, spa, a także chata grillowa. Zapraszamy na nocleg – Szklarska Poręba to miejsce, do którego warto przyjechać na dłużej!

Jeżeli natomiast w tym roku wyjeżdżasz gdzieś dalej, zapraszamy do bukowania biletów lotniczych w One Globe Fly. Przed wyjazdem warto również zadbać o bezpieczeństwo. Najtańsze ubezpieczenia turystyczne oferuje natomiast One Globe Insurance.