>

Hotele Szklarska Poręba i ruiny zamku w Chojniku, czyli jadąc na wakacje najlepiej jest odwiedzić zamek w dzień, a nocą relaksować się w hotelu „Pod Szrenicą”!

Spędzasz wakacje w górach? Czy interesują cię szlaki turystyczne w Karkonoszach, zabytki, czy też hotele spa Szklarska Poręba to idealne miejsce. Znajdziesz tutaj szlaki o różnym stopniu trudności, najlepsze zakwaterowanie w górach zaoferuje Hotel pod Szrenicą, a na miłośników historii czekają ruiny Zamku w Chojniku.

Hotele Szklarska Poręba i ruiny zamku w Chojniku

Hotele Szklarska Poręba i ruiny zamku w Chojniku

Dla wszystkich miłośników historii w wakacje Szklarska Poręba to miejsce idealne. Dlatego spędzając wakacje w Karkonoszach, nie zapomnijcie odwiedzić Zamku w Chojniku. Ta kamienna twierdza powstała w drugiej połowie XIII wieku na skalistym szczycie i była niezwykle trudna do zdobycia. Niestety w 1675 roku spłonęła częściowo od uderzenia pioruna. Wciąż jest jednak czynna dla turystów.

Ruiny zamku w Chojniku można zwiedzać przez wszystkie dni tygodnia. Każdego roku odbywa się tu Turniej Kuszniczy o Złoty Bełt Zamku Chojnik – zapraszamy do obejrzenia tego niezwykle ciekawego widowiska. W letnie weekendy często odbywają się tu pokazy walk rycerskich. Zamek w Chojniku oferuje również miejsca noclegowe w Karkonoszach. Jeżeli bardziej interesują Cię hotele spa Szklarska Poręba zaprasza do Hotelu pod Szrenicą.

Zwiedzanie zamku w Chojniku to atrakcja nie tylko dla miłośników zabytków, ale też wspinaczki. Zamek wznosi się na górze Chojnik o wysokości 627 m n.p.m. Podczas wspinaczki możemy podziwiać widok na Kotlinę Jeleniogórską. A gdy już dotrzemy na wieżę, czeka na nas jeszcze wspanialsza panorama Karkonoszy, gór Izerskich i Rudaw Janowickich. Wakacje w górach nie byłyby te same bez takich widoków.

Jeśli spędzasz w Karkonoszach tegoroczny urlop, Szklarska Poręba to idealne miejsce na nocleg. Znajduje się bowiem jedynie 20 minut jazdy samochodem od szlaku wiodący do ruin zamku w Chojniku. Do dyspozycji są aż cztery szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności – każdy znajdzie szlak, który odpowiada mu najlepiej. A po wyczerpującym zwiedzaniu czeka nas wypoczynek – Szklarska Poręba zaprasza do komfortowego hotelu pod Szrenicą.

Hotele Szklarska Poręba ma do zaoferowania różne, ale hotel „Pod Szrenicą” jest tylko jeden!