>

Już 19 sierpnia, czyli w sobotę, odbędzie się IV Czasówka Izerska. Organizatorem zawodów jest Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze. Uprawiacie kolarstwo górskie? Spróbujcie swoich sił w jeździe indywidualnej na czas!

IV Czasówka Izerska

IV Czasówka Izerska

IV Czasówka Izerska

Wyścig odbędzie się na trasie Szklarska Poręba Dolna – Zakręt Śmierci, a jego dystans to 5000 metrów. Zawodnicy startować będą co półtorej minuty.

Biorąc udział w wyścigach, nie zapominajcie o stosowaniu przepisów ruchu drogowego! Wyścig odbywa się przy otwartym ruchu drogowym, jedźcie więc prawą stroną ulicy i bądźcie ostrożni przy wyprzedzaniu. Warto też wiedzieć, że droga wiedzie pod górę, co rzecz jasna czyni wyścig trudniejszym.

Jak się zapisać?

Na wyścig można się zgłosić w dniu wyścigu w biurze zawodów, które znajduje się w Hotelu Las w Piechowicach. Zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach 11.00-12.30, nie traćcie więc czasu – kolejka moze być spora!

Kto może uczestniczyć w wyścigu?

Wystartować może każda osoba, która posiada licencję kolarską na bieżący rok oraz niezbędne badania lekarskie. Kategorie zawodników to:

  • młodzik;
  • junior młodszy;
  • junior;
  • senior;
  • Cyklosport;
  • Masters (z podziałem na kobiety i mężczyzn);
  • Niezrzeszeni Open. W tej kategorii mogą startować osoby, które mają więcej niż 19 lat i wypełnią odpowiednie oświadczenia.

Plan wyścigu

Już o 12.40 w Biurze Zawodów rozpocznie się odprawa techniczna. Zawodnicy wystartują o 13.15. Miejscem startu będzie Szklarska Poręba Dolna, a dokładniej ulica Turystyczna. Meta z kolei znajduje się przy Zakręcie Śmierci. Zakończenie imprezy zaplanowane jest na godzinę 17.00 w Hotelu Las w Piechowicach.

Weźcie więc udział w tych wyjątkowych zawodach, a po zakończeniu sportowych zmagań wypocznijcie w naszym hotelu Pod Szrenicą. Zapraszamy serdecznie – czekają tu na Was wygodne pokoje, dobra restauracja i mini spa! To idealne miejsce na relaks.

Jeżeli natomiast resztę tegorocznych wakacji planujecie spędzić nad morzem, a Wasza droga wypadnie przez Szczecin, zachęcamy do odwiedzenia Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena. Wasze dzieci będą tu mogły skorzystać z wielu atrakcji, nie tylko związanych ze sportem!