>

Jak spakować się w góry, aby nie dźwigać za wiele?

Jeżeli planujemy wyjazd w Karkonosze połączony z wędrówkami pięknymi szlakami, powinniśmy pamiętać o tym, aby dobrze się spakować. Często jednak okazuje się, że plecak zapełnia się bardzo szybko i waży niemało.

Jak spakować się w góry

Jak spakować się w góry

 

Bardziej doświadczeni wędrowcy po górach często wskazują, że błędem amatora jest zabieranie ze sobą wielu różnych niepotrzebnych rzeczy „na wszelki wypadek”. W rzeczywistości zazwyczaj okazuje się, że tak naprawdę w ogóle z nich nie korzystamy. Aby uniknąć tego błędu, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, co chcielibyśmy robić w górach, a następnie dobrać takie rzeczy, które będą absolutnie niezbędne.

Jak spakować się w góry? Co powinniśmy zabrać?

Wybierając się na wyjazd w góry, podczas którego mamy zamiar wędrować po szlakach, powinniśmy zabrać przedmioty najbardziej nam do tego potrzebne. Najważniejsza będzie oczywiście odzież, także na gorszą pogodę, a także odpowiednie obuwie i bielizna. Przydadzą się też apteczka pierwszej pomocy, scyzoryk, okulary przeciwsłoneczne oraz, rzecz jasna, napoje i jedzenie.

Gdy planujemy już biwakowanie na miejscu, będziemy musieli zabrać już znacznie więcej rzeczy, które pomogą nam w nocowaniu i w przygotowywaniu potraw. W przypadku wyprawy z innymi osobami podzielmy się niesieniem różnych ciężarów, takich jak na przykład kuchenka gazowa.

Przy pakowaniu zadbaj o rozłożenie ciężaru

Przy pakowaniu się do plecaka powinniśmy zawsze dobrze rozłożyć ciężar wszystkich przedmiotów. To ważne dla komfortu wędrówki. Najlepiej na dole plecaka czy torby ułożyć rzeczy lekkie, na przykład ubrania i śpiwór, których nie będziemy używać podczas marszu. Na wysokości odcinka lędźwiowego powinniśmy umieścić cięższe przedmioty. Przy ściankach zewnętrznych powinniśmy umieszczać przedmioty lżejsze. Wtedy ciężar będzie przeniesiony na plecy i biodra, a kręgosłup nie będzie tak przeciążony.

Jeżeli potrzebny Wam jest tani nocleg w Szklarskiej Porębie, aby wypocząć po wędrówkach, zapraszamy do naszego hotelu Pod Szrenicą. Naszym gościom zapewniamy nie tylko komfortowy nocleg, ale i wyżywienie Szklarska Poręba będzie niezapomnianym miejscem relaksu!

A może jesteś jeszcze studentem lub dopiero skończyłeś studia? W takim razie proponujemy dalszą podróż, aż do… USA! Sprawdź ofertę firmy OneGlobe Travel, organizującej staże i praktyki dla absolwentów oraz program wymiany studenckiej Work and Travel. To niepowtarzalna szansa, by zwiedzić ten fascynujący kraj!