>

Joga w Szklarskiej Porębie? Czemu nie? Już 16 i 17 czerwca będzie można uczestniczyć w takich zajęciach. Odbędą się one w MOKSIAL lub na świeżym powietrzu, zależnie od pogody.

Joga w Szklarskiej Porębie

Joga w Szklarskiej Porębie

Ashtanga Joga to według jej mistrzów aktywność odpowiednia dla każdego poza… leniwym człowiekiem.

To swoiste połączenie ruchu z medytacją, praca z oddechem i pozycjami oraz nauka skupienia. Co ważne, na początku treningu uwzględnia się wiek, stan zdrowia i kondycję danej osoby, dlatego właśnie mogą ją ćwiczyć osoby w każdym wieku i w różnym stanie zdrowia. Ashtanga Joga ma energetyzować, wspomagać pracę systemu nerwowego, ciała i umysłu oraz wprowadzać w nastrój harmonii i równowagi.

Kto poprowadzi zajęcia?

Zajęcia poprowadzi Oliwia Misztur, tancerka i joginka, która od wielu lat ćwiczy Ashtanga Jogę oraz Air Jogę, zwaną Fly/Flow. Trenowała z wieloma znanymi nauczycielami jogi w Polsce i za granicą, takimi jak np. Paweł Jarnicki, Max Czenszak, Manju Jois, Andrea Lutz, Isa Guitana Wong, Ewa Mościńska, Przemek Nadolny czy Beata Darowska. Praktykowała także w Indiach, w znanym instytucie jogi KPJAYI.

Joga w Szklarskiej Porębie – czego się spodziewać na zajęciach?

Jak już wspomnieliśmy, zajęcia będą trwały 2 dni. Pierwszego dnia zajęcia rozpoczną się o 10.00. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest i jak powstała Ashtanga Joga, dlaczego ćwiczenia oddechowe mają tak duże znaczenie i jak działa „Yoga Czikitsa” czyli terapia jogą. Omówione techniki zostaną, oczywiście, później wypróbowane. Tego samego dnia, od 13.30, podczas drugiej serii, uczestnicy będą ćwiczyć biodra, ramiona, barki oraz plecy, a także wzmacnianie mięśni głębokich brzucha oraz techniki relaksacyjne.

Drugiego dnia ćwiczenia również rozpoczną się o 10.00 i odbędą się w dwóch turach. Kontynuowane będą techniki pranajamy, czyli ćwiczenia oddechu, ćwiczenia barków i ramion oraz ćwiczenia relaksacyjne. W programie również fly/flow, czyli zajęcia z chustami, oraz pozycje energetyzujące i uspokajające.

Nie wahajcie się zatem nauczyć czegoś nowego podczas pobytu w Szklarskiej Porębie! Zapisać się można pod numerem 694 414 685. Koszt zajęć to 120 zł. A po wyczerpujących zajęciach dodatkowy relaks zapewni Wam mini-spa w naszym hotelu. Zapraszamy!

Czy wybraliście jogę, czy inne sporty – np. górskie – pamiętajcie, by przed wyjazdem wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Jakie? Dowiecie się w dobrej agencji ubezpieczeniowej, np. OneGlobe Insurance ze Szczecina.