>

Szklarska Poręba latem to świetne miejsce na kajakarstwo górskie!

Rzeka Kamienna jest doskonałą scenerią do przygody i trenowania swoich umiejętności, także przez mistrzów w tej dziedzinie.

Kajakarstwo górskie w Szklarskiej Porębie

Kajakarstwo górskie w Szklarskiej Porębie

Kajakarstwo górskie na rzece Kamiennej

Rzeka Kamienna, która jest dopływem Bobru, tworzy jedne z najpiękniejszych scenerii w całej Szklarskiej Porębie. Ta górska rzeka płynąca przez Sudety Zachodnie swój początek bierze w torfowiskach Zielony Klin na północnych zboczach Mumlawskiego Wierchu. Wyróżnia się przede wszystkim swoim kamiennym korytem, w którym znajdują się ogromne głazy, oraz meandrami. Co ciekawe, w Średniowieczu wydobywano z niej złoto. Kamienna przepływa przez miejscowości takie jak Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).

Jeżeli interesuje Państwa bardziej aktywny wypoczynek, Szklarska Poręba i rzeka Kamienna to idealny duet. Doceniają go przede wszystkim osoby, które trenują kajakarstwo górskie. Rzeka Kamienna ze swoim kamiennym dnem zasilana jest wczesną wiosną przez śnieg topniejący w wyższych partiach gór, co powoduje, że jej koryto wypełnia się rwącym nurtem. To idealne warunki dla kajakarzy górskich, którzy nie tylko trenują tu swoje umiejętności, ale również biorą udział w zawodach.

Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim

Co roku w kwietniu, na rzece w Szklarskiej Porębie mają miejsce Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna”. Trasa dla zawodników wybierających wówczas wyjazd w góry jest ustalana indywidualnie, ponieważ zależy ona od stanu wody na rzece. Zawody przyciągają również mnóstwo widzów, dlatego o tej porze warto wybrać się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby, aby zobaczyć zmagania zawodników.

Wszystkim, których interesuje dobry hotel, Szklarska Poręba ma wiele do zaoferowania – w poszukiwaniu komfortowych noclegów w przystępnych cenach zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w Hotelu Pod Szrenicą. Zachęcamy do wykonania rezerwacji – w okresie zawodów zainteresowanie noclegami jest bardzo duże, dlatego warto zarezerwować miejsca wcześniej.

Miłośników dalszych podróży zachęcamy natomiast do skorzystania z oferty biura podrózy OneGlobe Travel ze Szczecina, które organizuje praktyki i staże w USA. To doskonały sposób na połączenie pracy ze zwiedzaniem!