>

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów, które warto odwiedzić, gdy chce się spędzić niezapomniany urlop. Nasz hotel Szklarska Poręba „Pod Szrenicą” oferuje atrakcyjne i tanie noclegi w Szklarskiej Porębie w korzystnych cenach. Warto do nas przyjechać na dłużej i poznać najważniejsze miejsca, do których niewątpliwie należy również Karkonoski Park Narodowy.

Karkonoski Park Narodowy - podziwiaj wspaniałe górskie pejzaże

Podziwiaj wspaniałe górskie pejzaże – Karkonoski Park Narodowy i hotel Szklarska Poręba

Walory przyrodnicze w Szrenicy

Karkonoski Park Narodowy to miejsce, jakie trzeba koniecznie odwiedzić, gdy decydujesz się na wyjazd w góry. Szrenica to piękna okolica, w której można podziwiać wspaniałe widoki a hotele w pobliżu Szrenicy na pewno je zapewnią. Większą część Parku zajmują lasy. Mamy tutaj do czynienia ze zróżnicowaną fauną i florą. Warto poznać tereny subalpejskie, które objęte są ścisłą ochroną. Zajmują one powierzchnię 1726 ha. W obrębie Parku znajduje się Główny Grzbiet Karkonoszy, biegnący od zachodnich zboczy Mumlawskiego Wierchu na zachodzie, aż po Przełęcz Okraj na wschodzie. Słynny Wodospad Szklarki oraz Góra Chojnik także należą do Karkonoskiego Parku Narodowego. Jeśli chodzi położenie administracyjne, to Park leży na terenie gminy Szklarska Poręba, Piechowice, Kowary, Karpacz oraz Jelenia Góra. To sporo miejsc, jakie warto odwiedzić. Wędrówka szlakami Szklarskiej Poręby zajmie dużo czasu, dlatego warto postawić na komfortowy Hotel w Szklarskiej Porębie, by zdążyć wszystko obejrzeć.

Karkonoski Park Narodowy – rezerwaty przyrody

Nasz dobry hotel w Szklarskiej Porębie oferuje atrakcyjne warunki noclegowe, tanie kwatery w Szrenicy, oraz wiele atrakcji. Można z nich skorzystać po powrocie ze swojej wspaniałej wędrówki szlakami wokół Szrenicy albo wtedy, gdy pogoda w Szklarskiej Porębie nie dopisze. Szrenica to piękne pejzaże, którymi można się napawać bez końca. Warto wiedzieć, że na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego utworzono pierwsze rezerwaty już w 1933 roku. Obejmowały one takie miejsca jak: Śnieżne Kotły, Kocioł Małego Stawu, a także Kocioł Wielkiego Stawu, Czarny Kocioł i Kocioł Łomniczki.

Dobry hotel w Szklarskiej Porębie a turystyka i rekreacja

Nasz dobry hotel w Szklarskiej Porębie zachęca do korzystania z noclegu w górach i poznawania Karkonoskiego Parku Narodowego. To świetna szansa na wyjątkową rekreację. Można wybrać się na spacer, fotografować przyrodę, postawić na nordic walking albo wycieczkę rowerową. Tak wspaniale spędzony i tani nocleg w Szklarskiej Porębie  z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

W górach zawsze warto pamiętać o bezpieczeństwie. Wyjście na szlak wiąże się z ryzykiem, jakie należy wziąć pod uwagę, dlatego lepiej zabezpieczyć siebie i swoich bliskich na każdą ewentualność. Pomyśl o najlepszym ubezpieczeniu turystycznym, dzięki któremu poczujesz się w pełni bezpiecznie i bez obaw zdobędziesz każdy szczyt.