>

Dobre wieści dla wszystkich fanów przyrody Karkonoszy: do 15 grudnia Karkonoski Park Narodowy nie będzie pobierał opłat za wstęp! Przeczytaj, dlaczego warto wizytę w naszym hotelu połączyć ze zwiedzaniem i czym zachwyca Karkonoski Park Narodowy zimą…

Karkonoski Park Narodowy zimą

Karkonoski Park Narodowy zimą

Karkonoski Park Narodowy zimą: wodospady

Zwiedzanie słynnego Wodospadu Kamieńczyka jest wyłączone z promocji, jednak i tak zachęcamy do jego obejrzenia! Równie piękny jest Wodospad Szklarki, otoczony malowniczym bukowym lasem. Tak jak cały Karkonoski Park Narodowy, Wodospad Szklarki zimą jest równie urokliwy, jak latem!

Śnieżne Kotły

Jak sama nazwa wskazuje, warto je zobaczyć w sezonie jesienno-zimowym! Latem możemy tam podziwiać niezwykłą florę i faunę, jednak zimą, zaśnieżone, są równie imponujące. O każdej porze roku polecamy skorzystanie z licznych punktów widokowych. Zimą dostępny jest zielony szlak, najbezpieczniejszy i prowadzący do Szrenicy – warto odwiedzić również ten szczyt…

Szrenica

Wspaniały widok na Kotlinę Jeleniogórską i czeskie Karkonosze to coś, co trzeba zobaczyć. Ten szczyt, choć nie jest wyjątkowo wysoki, kusi ukształtowaniem przypominającym alpejskie, jak również nartostradami. A 200 metrów od Szrenicy czeka na Ciebie nasz wygodny hotel spa!

Śnieżka

Ten najwyższy szczyt Sudetów jest również najbardziej wietrznym miejscem w Europie! Dlatego wspinając się na niego jesienią i zimą zalecamy wzmożoną ostrożność. Ale warto. Po drodze możesz obejrzeć świątynię Wang i Mały Staw, a na szczycie zwiedzić kaplicę św. Wawrzyńca i obserwatorium meteorologiczne. Ze Śnieżki również rozpościera się wspaniały widok – jeżeli lubisz robić zdjęcia, masz szansę uchwycić kilka niezapomnianych ujęć!

Zapraszamy więc w góry – to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek, a nasz hotel Pod Szrenicą zapewnia wygodny nocleg! Pamiętajmy jednak, że zwiedzanie Karkonoskiego Parku Narodowego zimą jest bardziej niebezpieczne niż latem. Przed wyruszeniem na wędrówkę zapytaj o radę doświadczonych wędrowców, sprawdź, które szlaki nadają się na zimowe zwiedzanie i… nie zapomnij o ubezpieczeniu! Dobra agencja ubezpieczeniowa, taka jak OneGlobe Insurance ze Szczecina, oferuje zarówno ubezpieczenia turystyczne, NNW, jak i inne potrzebne Ci polisy – skontaktuj się z konsultantem!