>

Karkonosze to wyjątkowe miejsce – wie to każdy, kto choć raz spędził tutaj urlop! Tutejszy klimat przypomina ten alpejski do tego stopnia, że pojawiają się nawet typowe alpejskie rośliny. Co więcej, to jedyne polskie góry, gdzie tak gęsto występują granitowe grupy skalne. Karkonoskie Skałki dodają naszym górom wiele uroku. Jak do nich dotrzeć?

Karkonoskie Skałki – jak do nich trafić?

Karkonoskie Skałki – jak do nich trafić?

Trzy Świnki

Te karkonoskie skałki z popularnej bajki przywędrowały na południowe zbocze Szrenicy i przyczaiły się w gęstej kosodrzewinie. Wszyscy, którzy na nocleg w Szklarskiej Porębie wybrali hotel Pod Szrenicą, mają do nich bardzo blisko. Ten zespół malowniczych skałek znajduje się po obu stronach czerwonego szlaku karkonoskiego, na wysokości 1290 m n.p.m. Jeżeli nocujecie w innym miejscu w Szklarskiej Porębie, polecamy Wam ten sam szlak.

Słonecznik

Słonecznik powinni odwiedzić wszyscy zwiedzający Karkonoski Park Narodowy. Ta formacja znajduje się bowiem na jego terenie. Jego nazwa wzięła się, oczywiście, od słońca. Patrząc od strony Karpacza Górnego, Borowic i Przesieki, zauważymy, że w samo południe słońce znajduje się nad tą grupą skalną.

Słonecznik ma też swoją bardziej mroczną nazwę – Diabelski Kamień. To z powodu pewnego fragmentu skał, który części obserwatorów przypomina człowieka, innym zaś… diabła.

Słonecznik, tak samo jak Trzy Świnki, znajduje się przy czerwonym szlaku turystycznym. Znajdziecie go na zachód od Kotła Wielkiego Stawu, na północnym zboczu Smogorni. Ta grupa skalna znajduje się na wysokości 1423 metrów nad poziomem morza, jest więc bardzo dobrze widoczna.

Karkonoskie Skałki w pobliżu Słonecznika, czyli Pielgrzymy

Jeżeli już widzieliście Słonecznik, warto zobaczyć również Pielgrzymy, które znajdują się w pobliżu. Są położone nieco niżej, ale za to są jedną z większych grup skalnych w Karkonoszach. Można do nich dojść także niebieskim szlakiem z Karpacza lub żółtym z Borowic.

Zapraszamy więc do naszego hotelu Pod Szrenicą. Zapewniamy dobry nocleg w Szklarskiej Porębie, smaczne wyżywienie i mini-spa oraz, oczywiście, bliskość Szrenicy i szlaków turystycznych! Naszych gości, których trasa wypadnie przez Lubin, zachęcamy też do odwiedzenia restauracji i pizzerii Nowa Verona. Czy wybierzecie pizzę, włoskie makarony czy dania z grilla, z pewnością nie wyjdziecie z restauracji głodni!