>

Dopiero zaczynasz jeździć na rowerze górskim i planujesz swoją pierwszą wyprawę w góry? Szklarska Poręba jest idealnym kierunkiem nie tylko dla doświadczonych kolarzy, ale również dla tych, których interesuje kolarstwo dla początkujących! O czym powinien pamiętać każdy początkujący, który chce wybrać się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby?

Kolarstwo dla początkujących w Szklarskiej Porębie

Kolarstwo dla początkujących w Szklarskiej Porębie

Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w jeździe po górach, warto dobrze przygotować się do swojego wyjazdu. Dotyczy to nie tylko samej kondycji, która będzie potrzebna do pokonywania niemałych wzniesień, ale również odpowiedniego wyposażenia, które będzie niezbędne na miejscu.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową w góry?

Oprócz samego roweru będą nam potrzebne również odpowiednia odzież oraz akcesoria. Dobrze zapakowany plecak będzie bardzo pomocny w razie jakichkolwiek problemów.

Pamiętajmy o tym, że w górach pogoda może być kapryśna, dlatego warto mieć pod ręką ubrania, które ochronią nas w razie opadów deszczu czy zimnego wiatru. Warto więc mieć pod ręką kurtkę przeciwdeszczową. W przypadku ochłodzenia przyda się też kurtka typu softshell albo rękawki rowerowe.

Na wyjazd w góry rowerem powinniśmy również zabrać narzędzia rowerowe oraz akcesoria takie jak pompka, zapasowa dętka oraz inne akcesoria pomocne wtedy, gdy pojawi się usterka. Razem z nimi będziemy mogli ją szybko naprawić.

Nie zapominajmy również o napojach i prowiancie. Najlepiej sprawdzą się napoje izotoniczne oraz batony energetyczne, które będą zastrzykiem energii podczas jazdy.

Kolarstwo dla początkujących: opracowanie właściwej trasy

Jako początkujący rowerzysta, który nie ma jeszcze żelaznej kondycji, warto przyjrzeć się bliżej dostępnym trasom. Gdy chodzi o aktywny wypoczynek, Szklarska Poręba i okolice oferują wiele kapitalnych tras dla rowerzystów. Są one świetnie oznaczone i dobrze przygotowane.

Nie wybierajmy zbyt długich tras na początek – pokonywanie dużych wzniesień może być kłopotliwe i szybko doprowadzić do nadwyrężenia mięśni. Warto więc zaplanować trasy niezbyt długie, zróżnicowane, które będą dawały nam satysfakcję.

Nie zapomnij też o noclegu. Gdy chodzi o dobry hotel w Szklarskiej Porębie, zapraszamy serdecznie do wybrania hotelu Pod Szrenicą!