>

Jeżeli planują Państwo wyjazd na kolarstwo górskie, nie można zapominać o odpowiednim ekwipunku. Jakie ubrania warto zabrać?

Szklarska Poręba jest bardzo popularnym miejscem wśród rowerzystów. Czekają tutaj na nich doskonale przygotowane szlaki, które wiodą zarówno po polskiej stronie, jak i sięgają do Czech.

Kolarstwo górskie Szklarska Poręba

Kolarstwo górskie Szklarska Poręba

Pisaliśmy już o tym, jak warto przygotować się na wyjazd rowerowy w góry, aby mieć pewność, że będzie to udana wycieczka. Szklarska Poręba oferuje wiele górskich szlaków dla rowerzystów, dlatego trzeba być przygotowanym na różne ewentualności. Dobre wyposażenie to podstawa. Często pojawia się pytanie – co założyć na siebie wtedy, gdy planuje się wyjazd w góry na rowerze?

Kolarstwo górskie: odpowiedni strój

Niezbędnym elementem wyposażenia dla rowerzysty jest kask. Ma on za zadanie ochronę głowy rowerzysty przed urazami, o które w górach wcale nie jest tak trudno. Wystarczy wjechać na wystający krzywo korzeń czy na duży kamień, aby zdarzył się upadek. Właśnie dlatego warto zawsze mieć ze sobą dobrze dopasowany kask.

A jaka odzież będzie odpowiednia dla kolarzy górskich? Przede wszystkim do uprawiania sportów nie powinno się wybierać bawełnianej odzieży, która nie przepuszcza wystarczająco dużo powietrza i nie odprowadza potu ze skóry. Najlepiej zakupić odzież przeznaczoną dla rowerzystów, która nie będzie krępowała ruchów i będzie posiadała właściwości termoregulacyjne. W zależności od aury należy zabrać koszulkę rowerową, spodenki lub długie spodnie (najlepiej z wkładkami dla pełnego komfortu), a także kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy z nieba lunie deszcz. Gdy temperatura będzie niższa, warto zabrać kurtkę typu softshell. Dopełnieniem powinny być rękawiczki.

Jadąc na wycieczkę połączoną z kolarstwem, nie należy również zapominać o wygodnym noclegu, który pozwala wypocząć i zregenerować siły i przygotować się na kolejny dzień. Jeżeli Twój kierunek urlopowy to Szklarska Poręba, Hotel Pod Szrenicą zaprasza do bliższego zapoznania się z pełną ofertą zaprezentowaną na stronie!

Wszystkich, którzy od transportu drogowego wolą autobusowy, kolejowy lub lotniczy, zapraszamy natomiast na stronę biletyszczecin.pl.