>

Skorzystaj z zimy w Szklarskiej Porębie! Póki trwa luty, przyjedź w góry cieszyć się tradycyjnymi zimowymi rozrywkami. Skorzystaj z takich atrakcji, jak kulig Szklarska Poręba, przedszkole narciarskie i skitouring.

Kulig Szklarska Poręba

Kulig Szklarska Poręba

Kulig Szklarska Poręba

Czym byłaby zima bez kuligu? Ta wspaniała rozrywka została w ostatnich latach nieco zapomniana, ale w Szklarskiej Porębie ta tradycja funkcjonuje w najlepsze! Przejażdżki saniami po zaśnieżonym lesie, nocne kuligi z pochodniami i ogniskiem, podziwianie wodospadu Kamieńczyka – takie wspomnienia pozostaną na długo zarówno w głowach dzieci, jak i dorosłych! Aby zorganizować kulig, należy zadzwonić pod numer 605 385 443 lub 669 434 166.

Skitouring w Szklarskiej Porębie

Wędrówki narciarskie po górskich trasach? Dlaczego nie! Skitouring to sport, który może być wspaniałym sposobem na wypoczynek dla całej rodziny. Wycieczkę ułatwiają specjalne narty, które mogą służyć zarówno jako biegówki, jak i zjazdówki.

Szlaków skitouringowych w Karkonoszach nie zabraknie! Karkonoski Park Narodowy przygotował 200 tabliczek do ich oznakowania. Uprawiać skituring można miedzy innymi w okolicach Hali Szrenickiej, ale też w pobliżu Łabskiego Szczytu czy Kopy.

Pamiętajmy, by wybierać się na górskie wędrówki z przewodnikiem – pogoda bywa nieprzewidywalna. Szkolenia ze skitouringu przeprowadza między innymi Szkoła Górska Wyrypa oraz szkoła narciarska Snow4fun.

Przedszkole narciarskie i Akademia Młodego Narciarza

Ferie zimowe w górach to idealna okazja, by dzieci przyswoiły sobie sztukę jazdy na nartach w atmosferze radosnej zabawy! Podczas gdy Ty będziesz jeździł na nartach, Twoje dzieci wraz z rówieśnikami poznają podstawy tego wspaniałego sportu. Zajęcia prowadzi szkoła narciarska i snowboardowa Snow4fun, a odbywają się one na terenie SkiAreny Szrenica, na stoku Nartolandia. Zapisać się można pod numerem 601 527 770.

Nie czekaj więc – zarezerwuj miejsca w naszym hotelu i przybywaj cieszyć się urokami zimy, zanim przyjdzie wiosna! Nasz hotel Pod Szrenicą oferuje wygodny nocleg, smaczne wyżywienie oraz spa.

A jeżeli podczas podróży poczujesz głód… zatrzymaj się i zjedz smaczny obiad w restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie! Szeroka oferta dań to gwarancja, że cała rodzina znajdzie coś dla siebie.