>

Lato 2017 w Szklarskiej Porębie wreszcie się rozpoczęło! Co ciekawego będzie się u nas działo w najbliższych dniach?

Lato 2017 w Szklarskiej Porębie

Lato 2017 w Szklarskiej Porębie

Lato 2017 w Szklarskiej Porębie i rodzinna zabawa w szczytnym celu

Jeżeli chcecie przyczynić się do powstania boiska przy Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, razem ze swoimi pociechami weźcie udział w Festynie Rodzinnym! Odbędzie się już w tę niedzielę na placu przy parafii św. Maksymiliana Kolbego.

Po mszy o 12.00 rozpoczną się występy dzieci, warsztaty plastyczne i wspólna wesoła zabawa przy muzyce. Będą również dmuchańce, na które wstęp będzie darmowy, a także konkursy z nagrodami i loteria. Animatorzy pomalują dzieciom buzie i będą z nimi puszczać bańki mydlane. Oczywiście będzie również smaczne jedzenie, kawa i ciasto. Zabawy potrwają do 18.00.

Maraton Karkonoski

1 i 2 lipca odbędzie się prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy kochają sport, czyli kolejna edycja Ultramaratonu Karkonoskiego. Biegacze wystartują z dolnej stacji wyciągu na Szrenicę SudetyLift – to bardzo blisko naszego hotelu! Dolna stacja będzie również metą i miejscem dekoracji.

Ultramaraton na długi dystans odbędzie się w sobotę. Do przebiegnięcia będą 52 kilometry. Trasa będzie wiodła między innymi przez nartostradę Puchatek, Śnieżne Kotły, Przełęcz Karkonoską i Mokrą Przełęcz.
W niedzielę swoich sił będą mogli spróbować ci, którzy wolą krótsze dystanse. Półmaraton Karkonoski to 21 kilometrów. Biegacze wystartują z tego samego miejsca.

Festiwal Rowerowy Bike Week-end 2017

Również rowerzyści nie będą się nudzić. Już 30 czerwca o 16.00 rozpocznie się kolejna edycja Bike Week-endu. O 16.00 w Ski Arenie Szrenica odbędzie się przywitanie uczestników, a później odprawa techniczna. A w sobotę o 11.00… start! Dokładniej mówiąc, o 11.00 wystartuje grupa PRO, zaś o 11.30 – grupa FUN. Wyścig potrwa do 17.30, a liderzy zostaną udekorowani o 18.00. Później odbędzie się Pasta Party w miasteczku sportowym Bike Adventure. Plan II etap, czyli na niedzielę, jest dokładnie taki sam. Podobnie będą wyglądały kolejne etapy, zmieni się jedynie godzina dekoracji – w poniedziałek dekoracja nastąpi o 19.00, zaś we wtorek o 17.00.

Zapraszamy więc na letni urlop do naszego hotelu, który znajduje się tuż przy wyciągu na szczyt Szrenica. Wszystkich natomiast, którzy tego lata chcą zapewnić swoim dzieciom ciekawe zajęcia w Szczecinie, zachęcamy do sprawdzenia, jakie atrakcje już wkrótce będą dostępne w Rodzinnym Parku Rozrywki Kids Arena!