>

Pogoda w górach jest dość zmienna. Dlatego planując lato w Szklarskiej Porębie, warto dobrze przemyśleć, jaka pora będzie ku temu najlepsza. Zbliżają się letnie wakacje, dlatego warto już teraz wykonać rezerwację noclegów. Kiedy warto przyjechać w Karkonosze?

Lato w Szklarskiej Porębie

Lato w Szklarskiej Porębie

Lato w Szklarskiej Porębie

Karkonosze dają nam różnorodne możliwości ciekawego spędzenia urlopu niezależnie od pory roku. Latem możemy przemierzać górskie szlaki, z kolei zimą możemy wybrać się na narty w Szklarskiej Porębie albo w okolicach. Każdy wyszuka tu dla siebie coś ciekawego. Skupmy się jednak na miesiącach wakacyjnych. Który z nich będzie najlepszy, gdy chcemy przyjemnie spędzić czas w Szklarskiej Porębie?

Czerwiec

W tym miesiącu ruch turystyczny zaczyna się zagęszczać, ale nie ma jeszcze tak wielu ludzi jak w lipcu oraz w sierpniu. To powoduje też, że łatwiej nam będzie o nocleg. Szklarska Poręba ma wiele różnych ofert dla wymagających turystów, dlatego na pewno wyszukamy coś dla siebie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty hotelu Pod Szrenicą!

Jeżeli  chodzi o pogodę, zwykle w czerwcu jest ona dość dobra, ale może zdarzyć się, że nadejdzie zimny front. Wówczas w niższych partiach gór nie będzie tak ciepło. To jednak wciąż dobry czas na górskie wędrówki, zwłaszcza dlatego, że nie ma jeszcze tak wielu turystów.

Lipiec

W tym miesiącu zaczyna już być dość tłoczno na szlakach, co wynika głównie z faktu, że pogoda dopisuje. Musimy być też jednak przygotowani na okazyjne burze, które mogą zdarzyć się w górach.

Sierpień

Pod względem pogody sierpień jest bardzo dobry na górskie wędrówki, ponieważ zazwyczaj w sierpniu jest ona bardziej stabilna od lipcowej. Jednak wtedy może być trudniej o dobry nocleg w górach, gdyż obłożenie jest największe. Również na szlakach panuje większy tłok. Dlatego jeżeli chcecie spędzić sierpień w Szklarskiej Porębie, już teraz zarezerwujcie nocleg!

Wrzesień

Wrzesień jest również dobrym miesiącem na wyprawy górskie. Pogoda jest jeszcze zachęcająca, a nie ma już tak wielu ludzi na szlakach. Często możemy też znaleźć tani nocleg w Szklarskiej Porębie i okolicach w cenach posezonowych.

Którykolwiek miesiąc wybierzecie, nasz hotel Pod Szrenicą serdecznie zaprasza dorosłych i dzieci! Jeżeli natomiast to lato spędzacie w Szczecinie lub okolicach i chcecie zorganizować swoim pociechom ciekawe zajęcia, sprawdźcie ofertę powstającego właśnie Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena.