>

Już w ten weekend w Szklarskiej Porębie odbędzie się Letni Bieg Piastów 2017. To oznacza mnóstwo atrakcji nie tylko dla sportowców! Co się będzie działo w Szklarskiej Porębie w najbliższych dniach?

Letni Bieg Piastów 2017

Letni Bieg Piastów 2017

Letni Bieg Piastów 2017 – konkurencje

Letni Bieg Piastów 2017 rozpocznie się na Polanie Jakuszyckiej i będzie przebiegał na terenie Gór Izerskich. Większość tras będzie przebiegało po utwardzonych trasach leśnych. Na każdej trasie będzie można zatrzymać się w punkcie z napojami i żywnością.

Sam Ultramaraton Jakuszycki na dystans 50 kilometrów rozpocznie się 26 sierpnia, czyli w sobotę, o godzinie 9.00. Godzinę później wystartuje Półmaraton Jakuszycki, czyli bieg na 21 kilometrów. Konkurencja dla małych biegaczy, czyli Wyprawa Zuchów, rozpocznie się o 10.20. Zadaniem dzieci będzie przebiec kilometrową trasę.

W niedzielę, 27 sierpnia, przewidziana jest Jakuszycka Jedenastka. Ten bieg na 11 kilometrów zacznie się o godzinie 10.00. Już piętnaście minut później zaczyna się Marsz Nordic Walking o takim samym dystansie. Z kolei o 10.30 kolejna konkurencja dla małych sportowców. Tym razem najmłodsi będą startować w Biegu Przedszkolaka na 250 m. Może sprawdzicie, jak sobie poradzą Wasze pociechy?

Co oprócz biegania?

Nadchodzący weekend to nie tylko święto sportu. W ramach Letniego Biegu Piastów szykuje się się też wiele innych ciekawych wydarzeń zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. W związku z akcją „Ratujmy ludzkie życie” można będzie także wziąć udział w ciekawych panelach dyskusyjnych. Odbędzie się tez akcja krwiodawstwa i pokaz pierwszej pomocy. Wszyscy zainteresowani swoim zdrowiem będą mogli również poddać się pomiarom składu ciała.

Oprócz segmentów poświęconych zdrowiu planowane są też liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, takie jak występ rapera Mezo, pokaz filmu w plenerze, biathlon laserowy, miasteczko strażackie czy zumba.

Urlop w Szklarskiej Porębie w najbliższych dniach z pewnością upłynie w atmosferze radosnej zabawy. Jeżeli jednak zaplanowaliście tegoroczny wypoczynek nad morzem, odwiedźcie po drodze Szczecin! Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena to miejsce, gdzie Wasze dzieci mogą liczyć na mnóstwo dobrej zabawy.