>

Lipiec 2017 w Szklarskiej Porębie to idealny miesiąc dla wszystkich, którzy kochają biegać, jeździć rowerem czy po prostu zwiedzać! W najbliższych dniach czeka tu na Was wiele atrakcji.

Lipiec 2017 w Szklarskiej Porębie

Lipiec 2017 w Szklarskiej Porębie

XII Rowerowy Rajd Retro ORLE

Już w tę sobotę, czyli 22 lipca, będzie można wziąć udział w XII rowerowym rajdzie retro ORLE. Uczestnicy będą się ścigać na rowerach, które nie są już produkowane. Jeżeli więc macie taki rower, zapraszamy do wyścigów! Startować mogą indywidualni rowerzyści i kluby rowerowe. Każda osoba, która ma współczesny rower, może asystować startującym podczas rajdu.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 9.00 na Stacji Turystycznej ORLE, a zakończy się o 13.00 na Festynie Świętej Anny w Jizerce.

Izerski Weekend Biegowy

Od jazdy na rowerze wolicie bieganie? Izerski Weekend Biegowy to coś dla Was! Tego samego dnia, co Rajd Retro, w Górach Izerskich odbywają się zawody na aż dwóch dystansach: ulicami Szklarskiej Poręby oraz szlakami Gór Izerskich. Bieg o dystansie 10 km zaczyna się na placu przed dworcem PKP w Szklarskiej Porębie (na ulicy Dworcowej) o godzinie 9.15. Dłuższy, 21-kilometrowy bieg zaczyna się o godzinie 11.

Magiczny Szlak Ducha Gór

A już w poniedziałek 24 lipca zapraszamy na kolejną wycieczkę po Magicznym Szlaku Ducha Gór. Wycieczka rozpocznie się o godzinie 9.45 i potrwa 5 godzin. Co jest w planach? Wjazd wyciągiem na Szrenicę, zwiedzanie Hali Szrenickiej, Wodospadu Kamieńczyka i Kruczych Skał, wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego. Pamiętajcie, że choć za zapisanie się na wycieczkę nie trzeba płacić, wjazd wyciągiem na Szrenicę kosztuje 18,50 zł, zaś wstęp do Wąwozu Kamieńczyka 5 zł w przypadku biletu normalnego lub 2,50 za bilet ulgowy.

Ostateczny termin zapisów na wycieczkę to niedziela 23 lipca, godzina 12.00. Zapisać się można w biurze Informacji Turystycznej przy ulicy Jedności Narodowej 1a lub telefonicznie, pod numerem 75 75 47 740. Liczba miejsc jest ograniczona!

Lipiec 2017 w Szklarskiej Porębie – zapraszamy!

Jeżeli więc jesteście już w Szklarskiej Porębie lub wybieracie się tu na weekend, nie zastanawiajcie się długo – to już ostatnia chwila, by skorzystać z tych atrakcji! A jeżeli wolicie spokojny wypoczynek, nie zapominajcie, że w naszym hotelu możecie korzystać z mini-spa.

Jeżeli jednak w tym roku nie wybieracie się w polskie góry, a na przykład nad Bałtyk, zachęcamy do obrania trasy przez Szczecin. Dlaczego? Wówczas będziecie mieli niepowtarzalną okazję do odwiedzenia, wraz ze swoimi pociechami, jedynego w swoim rodzaju Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena, który zostanie otwarty już 1 sierpnia!