>

Majówka w Szklarskiej Porębie to czas pełen wrażeń! Po pełnym atrakcji weekendzie nadchodzą dalsze ciekawe wydarzenia. Jakie?

Majówka w Szklarskiej Porębie

Majówka w Szklarskiej Porębie

Majówka w Szklarskiej Porębie – poniedziałek

Już dzisiaj, 1 maja, dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w zorganizowanych specjalnie dla nich zawodach sportowych. Zaczynają się o godzinie 10.00 w bazie harcerskiej Czerwonak, przy ulicy Kasprowicza 45. O tej samej godzinie rozpoczyna się też Ekologiczna Majówka pod Szrenicą w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. W planie prezentacje, gry i zabawy dla młodszych i starszych oraz zajęcia plastyczne.

Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli też przejechać się Muzealnym Pociągiem Specjalnym „Liczyrzepa”. Złapiecie go już o 13.00 w Szklarskiej Porębie Górnej! W godzinach 13.00 – 17.00 zabytkowy pociąg będzie można zwiedzić, o 17.00 natomiast odjeżdża on do Jaworzyny Śląskiej (a chętni razem z nim).

O godzinie 20.00 natomiast w Parku Rozrywki Esplanada zagra zespół Chilli Crew, a później Kosmos Mega Sound System.

Wtorek 2 maja i nocne zwiedzanie

We wtorek dalszy ciąg Ekologicznej Majówki, w ramach której zorganizowane będzie między innymi Nocne Zwiedzanie Żelaznego Tygla Walońskiego! Zwiedzanie pod osłoną nocy, przy świetle pochodni, to wyjątkowe przeżycie. A po zwiedzaniu zorganizowana będzie biesiada walońska. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 10 zł.

Środa, czyli Święto Konstytucji 3 Maja

W środę w Szklarskiej Porębie zrobi się nieco poważniej. O godzinie 9.30 w Kościele pw. Bożego Ciała, przed uroczystą mszą, będzie można wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych i narodowych w wykonaniu chóru Porębianie. Jest też przewidziana uroczystość patriotyczna w południe pod pomnikiem Bohaterów.

To jednak nie znaczy, że wszystkie inne wydarzenia zostaną wstrzymane. Ekologiczna Majówka pod Szrenicą będzie trwała dalej w godzinach 10.00 – 15.00.

Jak widać, w długi weekend majowy w Szklarskiej Porębie będzie się działo naprawdę dużo! Zachęcamy wszystkich naszych gości do wzięcia udziału w tych atrakcjach oraz, oczywiście, do korzystania z naszego spa i restauracji, które na pewno pomogą Wam się zrelaksować.

Czy wyjeżdżając na urlop, pamiętasz o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego? Jeżeli nie masz takiego ubezpieczenia, wykup je w dobrej agencji ubezpieczeniowej, np. OneGlobe Insurance!