>

Podobnie jak opisywana przez nas ostatnio trasa na Rychory, ten szlak jest odpowiedni dla całej rodziny, od najmłodszych do nastarszych. Sam szczyt Medwedin również nie jest trudny do zdobycia.

Medwedin - szczyt dla każdego

Medwedin – szczyt dla każdego

Szczyt Medwedin

Medwiedin po czeskiej stronie Karkonoszy leży w zachodniej części Czeskiego Grzbietu, na wysokości 1235. Sama góra jest kopułą ze stromymi zboczami i płaskim wierzchołkiem, którą porasta świerkowy las. To właśnie tam znajduje się wspominany już na naszym blogu ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn. W pobliżu Medwedina leży też miejscowość Horni Misecky, czyli najwyżej położona wieś po stronie czeskich Karkonoszy.

Jak dotrzeć na Medwedin?

Do miejscowości Horni Misecky można dotrzeć od strony Jakuszyc – to tylko 38 kilometrów drogi. Wcześniej przejeżdża się przez Vilemoc, Rokytno czy Vitkowice. To miasteczka, w których warto się zatrzymać, by podziwiać zabytki i tradycyjną architekturę tych stron.

Początek czerwonego szlaku na Medwedin znajduje się na prawo od pensjonatu Jilemnicka Bouda. Jeżeli wędrujemy z osobami starszymi lub dzieckiem w wózku, wybierzmy prosto się asfaltową drogą – ona też połączy się ze szlakiem.

Po przejściu około 300 metrów w górę za ostrym zakrętem podążamy dalej czerwonym szlakiem na wprost. W lewo mogą skręcić ci, którzy mają ochotę na zwiedzenie źródła Łaby.

Medwedin – widoki

Z górnego odcinka trasy roztacza się widok na Horni Misecky i całe przedgórze czeskich Karkonoszy, a także miasto Mlada Boleslav i Góry Łużyckie. Na samym Medwedinie powinno spodobać się najmłodszym. Do liter ustawionego tu napisu „Medvedin” przymocowane są zjeżdżalnie. Kilka liter służy też za ścianki wspinaczkowe. Znajduje się tu też duży plac zabaw, na którym maluchy mogą się bawić, podczas gdy my będziemy podziwiać widok na śnieżkę, Śnieżne Kotły, Wielki i Mały Szyszak, Przełęcz Karkonoską i czeskie Karkonosze.

Spędzając wakacje w Szklarskiej Porębie, zabierzcie więc rodzinę i wyruszcie na wędrówkę, po której tym chętniej odpoczniecie w naszym hotelu Pod Szrenicą! Jeżeli natomiast tegoroczne wakacje spędzacie nad morzem, wstąpcie po drodze do Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena w Szczecinie i sprawdźcie, jakie atrakcje czekają tam na Wasze pociechy.