>

Lubicie skitouring? Już w poniedziałek, 27 lutego, w Karkonoszach i Górach Izerskich rozpocznie się niecodzienna atrakcja – zawody „Military Ski Patrol 2017”!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości Szklarskiej Poręby.

Military Ski Patrol 2017

Military Ski Patrol 2017

Military Ski Patrol 2017 – na czym to polega?

Zawody Military Ski Patrol 2017 to owoc współpracy żołnierzy, funkcjonariuszy MSWiA oraz ratowników GOPR i TOPR. Podczas zawodów trójosobowe zespoły będą musiały pokonać dystans 30 km z obciążeniem 20 kg na zawodnika lub większym. Tereny wysokogórskie oraz górskie będą pokonywane na nartach skiturowych.

Zawody Military Ski Patrol nawiązują do tradycji przedwojennej. Podobne zawody były organizowane w latach 20tych XX wieku. W roku 1924 były nawet dyscypliną olimpijską. Po raz pierwszy jednak w długiej historii tych zmagań zaproszono również zagraniczne ekipy.

Szczegóły zawodów

Zawody rozpoczną się 27 lutego, czyli już w poniedziałek, i potrwają trzy dni. W poniedziałek sponsorzy będą prezentowali swoje sprzęty na stoiskach firmowych, co jest nie lada atrakcją dla wszystkich, których interesuje skitouring w Karkonoszach. Ci, którzy chcieliby się dowiedzieć wszystkiego o ratownictwie górskim, odpowiednim sprzęcie, żywności i przygotowaniu do sportów górskich, będą mogli również wziąć udział w prelekcjach na ten temat.
Zawody Military Ski Patrol rozpoczną się tego samego dnia o 15.00 i potrwają do wtorkowego południa. O godzinie 18.00 rozdane zostaną nagrody. Zawody zakończą się w środę, która jest dniem wyjazdowym.

Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych skituringiem do obserwowania zmagań uczestników i wzięcia udziału w prelekcjach. Szczegółowe informacje można uzyskać u kierownika zawodów, ppłk Andrzeja Demkowicza ( adres mailowy: a.demkowicz@wso.wroc.pl, tel. +48 605 543 027) oraz na stronie wydarzenia. Jeżeli natomiast sami wolicie brać udział w sportach zimowych, macie na to szansę – zima w Karkonoszach wciąż trwa! Zapraszamy do naszego hotelu Pod Szrenicą.

Wyjeżdżając na urlop w Karkonoszach, nie zapominajcie jednak o odpowiednim ubezpieczeniu! Każdy sport, choć przynoszący mnóstwo pozytywnych wrażeń, może przecież zaowocować kontuzją. Dobra agencja ubezpieczeniowa, taka jak OneGlobe Insurance ze Szczecina, oferuje ubezpieczenia OC i NNW, jak również ubezpieczenia dla sportowców, a nawet ubezpieczenie nart i sprzętu sportowego. Skontaktuj się z konsultantem, który dobierze odpowiedni pakiet ubezpieczeń dla Ciebie i Twojej rodziny, i ruszaj na urlop!