>

Już wkrótce odbędą się kolejne mistrzostwa kajakarskie AMP Kamienna.

Wiosna tuż, tuż. To idealna pora na… kajakarstwo górskie! Wszystkich miłośników tego ekscytującego sportu zapraszamy do Szklarskiej Poręby.

Mistrzostwa kajakarskie na rzece Kamiennej

Mistrzostwa kajakarskie na rzece Kamiennej

Kajakarstwo górskie – dlaczego Szklarska Poręba?

Jadąc do Szklarskiej Poręby drogą krajową nr 3/E65 w okresie wiosennym możecie zauważyć kajakarzy na rzece Kamiennej. Jest to rzeka ulubiona przez nich od wielu lat. Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim AMP Kamienna organizowane są od 1984 roku i cieszą się niezmiennym powodzeniem. To właśnie tutaj zdobywał doświadczenie i pierwsze miejsca Aleksander Doba – kajakarz, który lata później jako pierwszy Polak w historii samotnie przepłynął na kajaku Ocean Atlantycki.
Rzeka Kamienna charakteryzuje się kamienistym dnem i nurtem, który znacznie przyspiesza na wiosnę, kiedy topnieje górski śnieg. To wyśmienite warunki na mistrzostwa kajakarskie.

Tegoroczne zawody najprawdopodobniej odbędą się w weekend 21-23 kwietnia. Zapisać się można na stronie http://amp.bystrze.org/zarejestruj-sie. Nie traćcie czasu – koszt wpisowego jest niższy przed 1 kwietnia!

Kto może wziąć udział w zawodach kajakarskich?

Każdy, kto tylko potrafi! Organizowane są zarówno zmagania w kategorii amatorskiej, jak i profesjonalnej. W zawodach mogą więc wziąć udział członkowie klubów sportowych, jak i miłośnicy mocnych wrażeń, jakie zapewniają sporty górskie i wodne – byle byli zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt. Pamiętajmy, że najlepsza dla początkujących jest rzeka Dunajec – Kamienna to rzeka o wyższym stopniu trudności, a więc i znacznie większe wyzwanie.

A co z osobami, które nie szukają ekstremalnych wrażeń, ale relaksu w malowniczej okolicy? Naturalnie, je również zapraszamy! Hotel Pod Szrenicą to doskonałe miejsce na przywitanie wiosny. W pobliżu znajduje się wiele tras dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów, a w naszym hotelu komfortowy nocleg, spa oraz dobra restauracja.

Zanim wyruszycie na wyjazd związany ze sportem, zwłaszcza ekstremalnym, nie zapomnijcie się ubezpieczyć! Dobra multiagencja ubezpieczeniowa, taka jak OneGlobe Insurance ze Szczecina, to miejsce, gdzie wykupicie wszystkie odpowiednie polisy: turystyczną, sportową czy też NNW.