>

Muzeum Mineralogiczne Szklarska Poręba – koniecznie trzeba je zobaczyć!

Wyjazd w góry to wiele interesujących miejsc do odwiedzenia. Karkonosze mają wiele do zaoferowania, jeżeli lubisz zdobywać wiedzę. Koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Mineralogiczne Szklarska Poręba, które znajduje się przy ul. Kilińskiego 20. Warto przyjechać tutaj na kilka dni, a nasze tanie noclegi w Szklarskiej Porębie zagwarantują każdemu turyście idealny komfort.

Poznaj piękno minerałów - Muzeum Mineralogiczne Szklarska Poręba

Poznaj piękno minerałów – Muzeum Mineralogiczne Szklarska Poręba

Atrakcje w Muzeum Mineralogicznym

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie to prywatne muzeum, które zostało założone w 1993 roku. Placówka ta została otwarta przez rodzinę Sokołowskich, która również jest w posiadaniu Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Wyjazd w góry i wizyta w tej placówce może być kapitalnym pomysłem także dla dzieci, które na miejscu będą mogły zapoznać się z interesującymi eksponatami niedostępnymi w innych muzeach. Warto poświęcić na to trochę czasu, nasz dobry hotel w Szklarskiej Porębie oferuje noclegi w korzystnych cenach, dzięki czemu każdy może mieć tyle czasu na zwiedzanie, ile potrzebuje.

Co ciekawego znajdziesz w Muzeum Mineralogicznym?

Gdy planujesz nocleg w górach, warto wiedzieć, że w zbiorach muzeum znajduje się wiele wyjątkowych okazów geologicznych, w tym jedne z najcenniejszych w całej Polsce. Razem to niemalże 2500 różnych eksponatów, między innymi minerały, skamieniałości, także jeden eksponat z kosmosu – meteoryt Gibeon. Na uwagę zasługują także kalcyty i stalaktyty z Wojcieszowa, rudy metali z Trepczy i Cavnik, stromatolity z Gór Kaczawskich i inne okazy pozyskiwane z terenów Karkonoszy i Gór Izerskich. Po dniu pełnym wrażeń nasz hotel w Szklarskiej Porębie zapewni wszystkim strudzonym turystom odpowiednie warunki, by się zrelaksować i nabrać sił na więcej.

Podziwiaj eksponaty

Osobnym i bardzo popularnym działem muzeum są również skamieniałości i szkielety dinozaurów – te eksponaty po prostu uwielbiane są przez dzieci. Znajduje się tu największa w Polsce prywatna kolekcja tego rodzaju eksponatów sprzed milionów lat. Wakacje w Karkonoszach z takimi atrakcjami z pewnością pozostawią wiele wspaniałych wspomnień.

Przed budynkiem muzeum znajduje się jedyny w Europie „Las Karboński”. Znajdują się tutaj skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które datowane są na około 300 milionów lat.

Cennik:

  • dorośli: 12 złotych,
  • studenci i emeryci (po okazaniu legitymacji): 8 złotych,
  • dzieci i młodzież od 5 do 18 lat: 6 złotych,
  • dzieci do lat 4: wstęp wolny.

Muzeum Mineralogiczne
Ulica Kilińskiego 20
58-580 Szklarska Poręba

Jeżeli wobec tego wybierasz się na wakacje, Szklarska Poręba i znajdujące się tutaj Muzeum Mineralogiczne również będzie kapitalnym miejscem do odwiedzenia – muzeum działa przez cały rok. Gdy tylko pojawia się gorsza pogoda lub masz chwilę wolnego czasu, warto tutaj zajrzeć i zobaczyć jego niezwykłe eksponaty! Nasz dobry hotel w Szklarskiej Porębie zaprasza także do rezerwacji noclegów i poznania wielu innych atrakcji pod Szrenicą!