>

Jak nocleg w górach, to tylko Szklarska Poręba!

Karkonosze skrywają wiele wyjątkowych miejscowości o bogatej historii i zapierających dech w piersiach widokach. Jedną z nich jest Szklarska Poręba, która znajduje się w powiecie jeleniogórskim i historycznie leży na Dolnym Śląsku. Nocleg w górach to wspaniały pomysł na relaksujący wyjazd z dala od miejskiego zgiełku!

Nocleg w górach – Szklarska Poręba

Nocleg w górach – Szklarska Poręba

Szklarska Poręba liczy sobie około 7 tysięcy mieszkańców. Jest położona w dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów, czyli Szklarki oraz Kamieńczyka. Rozciąga się na stokach Karkonoszy oraz Gór Izerskich na tle dominującej Szrenicy o wysokości 1362 metrów nad poziomem morza. Sama miejscowość położona jest na wysokości 440-886 metrów nad poziomem morza. Można także znaleźć atrakcyjny nocleg w górach, by podziwiać widoki.

Miejscowość dzieli się tradycyjnie na takie osiedla lub dawne wsie jak: Biała Dolina, Szklarska Poręba Górna, Szklarska Poręba Średnia, Szklarska Poręba Dolna oraz Marysin. Ponadto administracyjnie do Szklarskiej Poręby zaliczają się Jakuszyce.

Gmina Szklarska Poręba sąsiaduje z Czechami, dlatego też to świetna propozycja dla osób szukających dla siebie różnorodnych możliwości na spędzenie udanego weekendu czy dłuższego urlopu nie tylko po polskiej stronie, ale również czeskiej, gdzie czeka wiele innych atrakcji. Warto postawić na wycieczki, Szklarska Poręba i okolice mają wiele do zaoferowania.

W Szklarskiej Porębie oraz w jej okolicach znajduje się wiele wyjątkowych atrakcji – każdy znajdzie tutaj dla siebie coś interesującego, zależnie od swoich indywidualnych oczekiwań. Możesz poświęcić swój czas na szusowanie po białym puchu w sezonie zimowym, możesz też w ciągu lata i zimą przemierzać wytyczone szlaki turystyczne. Szklarska Poręba to także świetne miejsce do jazdy na rowerze czy do nordic walkingu. Poza tym w miejscowości czeka wiele obiektów oferujących wypoczynek w Spa, dlatego możesz zatroszczyć się wtedy nie tylko o swoje zdrowie, ale i o piękno.

Jeżeli interesuje cię tani nocleg, Szklarska Poręba to wiele różnych ofert przygotowanych specjalnie dla ciebie. Gdy szukasz dla siebie komfortowych pokoi, zapraszamy do naszego Hotelu pod Szrenicą, gdzie możesz zapomnieć o całym świecie. Zarezerwuj swój nocleg już teraz!