>

Nocleg z wyżywieniem Szklarska Poręba – czy to dobry pomysł? A może lepiej żywić się we własnym zakresie?

Przy poszukiwaniu odpowiedniej oferty noclegowej w Szklarskiej Porębie warto pamiętać o tym, że wiele hoteli oferuje wyżywienie za dodatkową dopłatą. Czy warto zdecydować się na nocleg w Szklarskiej Porębie z wyżywieniem?

Nocleg z wyżywieniem Szklarska Poręba - czy to dobry pomysł

Nocleg z wyżywieniem Szklarska Poręba – czy to dobry pomysł

Szklarska Poręba oferuje wiele atrakcyjnych miejsc na nocleg w górach.  Jak już wspomnieliśmy, wiele z tych obiektów noclegowych oferuje wyżywienie – Szklarska Poręba jednak ma też do zaproponowania wiele różnych punktów gastronomicznych, między innymi restauracji, barów szybkiej obsługi, gdzie można zjeść. Co zatem warto wybrać?

Pod kątem cenowym wyżywienie w obiekcie noclegowym do zwykle koszt około 15-25 złotych w zależności od wybranej opcji. W przypadku naszego hotelu – Hotelu pod Szrenicą – cena za dobę w pokoju dwuosobowym to 190 zł w opcji Bed and Breakfast, czyli ze śniadaniem. Jeżeli wybierzemy opcję HP, czyli Half Board, obejmującą śniadania i obiadokolacje, koszt od osoby to 240 złotych (ceny za jesień 01.09-22.12.2016). Ceny za pokój jednoosobowy to odpowiednio 125 zł za opcję BB i 150 za opcję HP.

Ceny za wyżywienie w lokalnych punktach gastronomicznych są podobne, a często nawet okazuje się, że są nieco droższe, co jest dobrym argumentem, by wybrać nasz hotel w Szklarskiej Porębie. Oczywiście, wszystko zależy od tego, na jakie wyżywienie liczymy, gdyż ceny posiłków mogą się różnić.

Oczywiście, najtańszym wyborem jest zakupienie samego noclegu, natomiast wiąże się to z koniecznością zorganizowania sobie wyżywienia we własnym zakresie – na przykład przez kupowanie jedzenia samodzielnie w sklepach i przygotowywanie posiłków. Niestety, nie zawsze jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o ciepłe dania. Nie zawsze również ta opcja okazuje się być tańsza.

Zatem w większości przypadków warto postawić na oferty z wyżywieniem. Wówczas nie trzeba już martwić się o organizację wyżywienia we własnym zakresie i jednocześnie nie jest to tak wysoki wydatek.

Jakąkolwiek formę noclegu wybierzesz, zanim pojedziesz w góry, konieczne będzie zakupienie biletów. Bilety kolejowe, autobusowe i lotnicze znanych przewoźników znajdziesz na biletyszczecin.pl.

I co teraz sądzisz?

Co Lepsze?

Nocleg z wyżywieniem Szklarska Poręba, czy może jednak bez?