>

Przy poszukiwaniu sposobu na aktywne spędzenie czasu w Szklarskiej Porębie, nie można zapominać o jednym z hitów ostatnich lat, a mianowicie o nordic walkingu. Ta forma rekreacji jest również bardzo popularna w Polsce i Szklarska Poręba może być także idealną scenerią do tego, aby w niej zasmakować. To nie takie trudne! Nordic walking w Szklarskiej Porębie to idealny pomysł na aktywny urlop.

Nordic walking w Szklarskiej Porębie

Nordic walking w Szklarskiej Porębie

Nordic walking polega na marszu z kijkami przeznaczonymi specjalnie do tego rodzaju aktywności. Ta forma aktywności fizycznej została wymyślona w latach dwudziestych ubiegłego wieku w Finlandii jako trening dla narciarzy biegowych, którzy chcieli być w formie przez cały rok. Jednak swoją ogromną popularność nordic walking uzyskał dopiero w ostatnich latach.

Główne zalety nordic walkingu to angażowanie wielu partii mięśni ciała, między innymi mięśni klatki piersiowej i brzucha, ramion, nóg. Ponadto są one inaczej pobudzane niż przy zwykłym joggingu. Plusem jest też możliwość korzystania z tej formy aktywności przez każdego – bez względu na kondycję, wagę czy wiek, ponieważ chodzenie z kijkami redukuje nadmierne naciski na kości i obciążenie stawów.

Gdy chodzi o aktywny wypoczynek, Szklarska Poręba to kapitalny kierunek, ponieważ tutaj na turystów czekają wspaniałe trasy z zapierającymi dech w piersiach widokami. Do dyspozycji są trasy o różnorodnym stopniu trudności, dlatego też można dopasować je indywidualnie do swoich możliwości.

Kijki przeznaczone do nordic walkingu można obecnie zakupić w praktycznie każdym dobrym sklepie z wyposażeniem sportowym. Również można zamawiać je przez internet. Warto pamiętać o tym, żeby przećwiczyć chodzenie razem z nimi, ponieważ łatwo o błędy. W internecie można również znaleźć pomocne poradniki, także w formie filmów, które pokazują, jak prawidłowo stawiać korki z kijkami.

Jeżeli wobec tego interesują Państwa aktywne wakacje, Szklarska Poręba oraz nordic walking to idealne połączenie. Oczywiście, nie można zapominać także o komfortowym noclegu – nasz hotel w Szklarskiej Porębie gwarantuje komfort dla każdego. Zapraszamy!

W przypadku, gdy wolisz spędzać urlop za granicą lub chcesz połączyć pracę ze zwiedzaniem, zainteresuj się natomiast ofertą firmy One Globe Travel, organizującej praktyki i staże w USA!