>

Już w przyszłym roku Pałac Schaffgotschów w Sobieszowie zmieni się w Centrum Muzealno-Edukacyjne, które wejdzie w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Co będzie sobą prezentować nowe muzeum karkonoskie?

Jakie muzea w Karkonoszach warto zwiedzić do czasu powstania nowego muzeum?

Nowe muzeum karkonoskie powstanie już wkrótce

Nowe muzeum karkonoskie powstanie już wkrótce

Pałac w Sobieszowie – tam znajdzie się nowe muzeum karkonoskie

Pałac Schaffgotschów w Sobieszowie przez wiele lat był siedzibą Zespołu Szkół Rolniczych i Agroturystycznych, został jednak przekazany Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu. Obecnie uzyskano finanse na jego przekształcenie w muzeum karkonoskie, które ma być nowoczesnym miejscem edukacji, ale i relaksu dla mieszkańców i turystów. Warto będzie je odwiedzić przy okazji zwiedzania pobliskich ruin zamku w Chojniku.

Centrum Muzealno-Edukacyjne w Karkonoszach – planowane atrakcje

W samym Pałacu Schaffgotschów będzie się znajdować ekspozycja historyczna, natomiast ekspozycja przyrodnicza i centrum edukacyjne mają się mieścić w budynku Wielkiej Stajni. Z kolei Mała Stajnia pomieści restaurację oraz salę konferencyjną. Inne budynki pałacowe zostaną przekształcone w pracownie artystyczne, amfiteatr, miejsca ekspozycji i wystaw, a także wiaty na imprezy plenerowe. Muzeum będzie również oferować miejsca noclegowe, a nawet place zabaw dla dzieci.

Muzea w Karkonoszach – co warto zwiedzić?

Centrum Muzealno-Edukacyjne z pewnością będzie wspaniałym miejscem nauki i rozrywki dla całej rodziny…. ale już teraz w Szklarskiej Porębie i okolicach znajdziesz wiele muzeów wartych odwiedzenia! Jakie muzea warto zwiedzić w Karkonoszach jeszcze w tym sezonie?

Muzeum Mineralogiczne

Blisko 3000 eksponatów, a wśród nich meteoryt z kosmosu, skamieniałości i jaja dinozaurów oraz najróżniejsze minerały – to wszystko znajduje się w Muzeum Mineralogicznym. Muzeum mieści się w Szklarskiej Porębie, przy ulicy Kilińskiego 20.

Muzeum Energetyki

To muzeum prezentuje zabytkowe urządzenia energetyczne, a także wiele innych eksponatów powiązanych z tą dziedziną nauki, takich jak np. mundur inżyniera energetyka czy też wydawnictwa tematyczne. Coś dla wszystkich wielbicieli technologii!

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Historia, technika i… legendy Karkonoszy – to muzeum o niezwykłym wystroju, zaprojektowanym przez znanych artystów, przybliży Ci każdy z tych tematów. Smocza Harfa, komnata alchemika czy niezwykłe owady – te oraz inne atrakcje tworzą niesamowity świat Ducha Gór, w który możesz się tu zanurzyć. Polecamy zwłaszcza turystom zwiedzającym Karkonosze z dziećmi!

Jak widać, zwiedzanie Szklarskiej Poręby i okolic zainteresuje zarówno sportowców, jak i wielbicieli nauki i sztuki. Z wizyty w naszym mieście będą zadowoleni również ci, którzy chcą po prostu odpocząć! Nasz hotel Pod Szrenicą zapewnia wygodny nocleg, spa i smaczne jedzenie – zapraszamy!

Być może, jadąc do Szklarskiej Poręby, będziesz przejeżdżać przez Lubin. Jeżeli tak, zapraszamy do włoskiej restauracji i pizzerii Nowa Verona! Z ich szerokiej oferty z całą pewnością łatwo jest wybrać jakieś pyszne danie, dzięki któremu nikogo już nie rozproszy głód podczas drogi w góry, tej dłuższej i tej krótszej.