>

Spędzając urlop w Szklarskiej Porębie, niejedna osoba wybiera się na dłuższe i krótsze wędrówki. Może tego lata wybierzesz się zobaczyć malownicze skały o nazwach nawiązujących do świata zwierząt, czyli Owcze Skały lub Ptasie Gniazda?

Owcze Skały, Ptasie Gniazda, a może jeszcze inne skałki?

Owcze Skały, Ptasie Gniazda, a może jeszcze inne skałki?

Owcze Skały

Te ostańce, wysokości niemal 20 metrów, znajdują się niedaleko Szklarskiej Poręby. Roztacza się z nich piękny widok na Halę Szrenicką. Są uważane za jedne z najpiękniejszych skał w Karkonoszach.

Jak tam trafić?

Jeżeli chcesz dojść na Owcze Skały krótszą trasą, najpierw dotrzyj do parkingu nr 3 między Szklarską Porębą a Jakuszycami. W pobliżu zaczyna się leśna droga, którą wyruszysz w kierunku Owczych Skał. Po 400 metrach napotkasz rozdroże, gdzie powinieneś skręcić w prawo. Na kolejnym rozdrożu zejdź z drogi i skręć w lewo, po czym idź prosto przez las, tak zwanym „starym szlakiem”. Po przejściu 700 metrów znajdziesz zielony szlak, którym dojdziesz prosto do Owczych Skał. Idąc tą trasą, możesz dotrzeć do Owczych Skał w zaledwie godzinę. Można się tam też wybrać zielonym szlakiem od Jakuszyc w stronę Hali Szrenickiej, jest to jednak droga dłuższa o kilometr.

Ptasie Gniazda

Ptasie Gniazda leżą między Szklarską Porębą a Jakuszycami, na nieco mniejszej wysokości niż Owcze Skały. Widać z nich zachodnią część Karkonoszy, Szrenicę i duży fragment Gór Izerskich.

Jak tam trafić?

W pobliże skałek Ptasie Gniazda, podobnie jak na Owcze Skały, możesz dotrzeć, zaczynając od parkingu przy drodze krajowej nr 3. Należy pójść leśną drogą, która zaprowadzi Cię na szczyt Babińca. Z samego Babińca skałki są niewidoczne, dlatego trzeba jeszcze przejść przez las na wprost od chatki na Babińcu. Nie wybieraj się tam, jeżeli nie dopisuje pogoda – przejście jest dość niebezpieczne, obfitujące w głazy, zagłębienia i dziury w ziemi.

Wybrałeś już, w którą stronę się wybierzesz? Przyjedź zatem do naszego hotelu, który będzie idealną bazą wypadową! A jeżeli tego lata planujesz pobyt w Szczecinie lub okolicach, zabierz dzieci do nowo powstałego Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena i zobacz, jakie atrakcje czekają tam na najmłodszych.