>

16 lipca, czyli w niedzielę, będziecie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym jarmarku pod nazwą Perski Izerski. Gdzie się odbędzie i co ciekawego można tam będzie znaleźć?

Perski Izerski - kolejna edycja!

Perski Izerski – kolejna edycja!

Jarmark Perski Izerski odbywa się niedaleko Szklarskiej Poręby, w replice Średniowiecznej Osady Kopaniec. Możecie tam więc łatwo wyskoczyć przy okazji urlopu w Szklarskiej Porębie. Na targu znajdziecie… wszystko, co dobre w Górach Izerskich!

Perski Izerski – strefy

Targ

Wszyscy zainteresowani zdrowym, naturalnym żywieniem z pewnością będą zachwyceni Targiem. Będzie tu można kupić produkty wytworzone przez izerskich rolników i producentów, takie jak chleby, pasty do chleba, warzywa i owoce, przetwory, miód, kasze, sery, oleje, ciasta i gotowe dania na gorąco.

Wymiana

Tutaj nie sprzedajemy, tylko wymieniamy! Co można wymienić? Wszystko, co znajdziesz w szafie: ubrania, biżuterię, płyty czy książki i inne przedmioty. To może mało prawdopodobne, żebyś miał ze sobą na urlopie coś, co chcesz wymienić, ale jeżeli tak przypadkiem się stanie, tu z pewnością znajdziesz coś ciekawego.

Warsztaty i szkolenia

Będą się odbywały od 11.00 do 17.00. Tutaj młodsi i starsi będą się mogli czegoś nauczyć. W programie animacje dla dzieci, dawne zabawy, układanie szklanej mozaiki, a także warsztaty na temat wolnorosnących roślin, które można przyrządzić i zjeść. Te warsztaty odbędą się o 16.00 i będą połączone z degustacją.

Rekreacja

To strefa wypoczynku dla tych, którzy już znaleźli wszystko, co chcieli, ale czekają na rodzinę lub przyjaciół.

Przy okazji urlopu w Szklarskiej Porębie warto więc zajrzeć na jarmark, aby spróbować lokalnych wyrobów i dowiedzieć się czegoś nowego na temat roślin, kuchni i tradycji izerskich. A po powrocie do Szklarskiej Poręby czeka na Was wygodny nocleg i spa w naszym hotelu.
Przyjeżdżajcie więc do Szklarskiej Poręby, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą dla siebie atrakcje. A może spędzacie tegoroczny urlop na północy Polski? Jeśli tak, zapraszamy do sprawdzenia, jakie atrakcje czekają na Wasze pociechy w Rodzinnym Parku Rozrywki Kids Arena – otwarcie już wkrótce!