>

Piesze wędrówki Szklarska Poręba oferuje każdemu, lecz najlepszym miejscem na ich rozpoczęcie swojej górskiej wędrówki jest hotel „Pod Szrenicą”!

Planujesz wyjazd w góry? Najlepszy nocleg w górach oferują różne hotele Szklarska Poręba, lecz doskonałym wyborem jest hotel „Pod Szrenicą”! Nasz hotel spa w Szklarskiej Porębie zapewnia dobrą restaurację, wygodne pokoje, spa w górach – a w okolicy znajdziesz piękny szczyt Szrenica i rewelacyjne warunki na piesze wędrówki Szklarska Poręba.

Szrenica latem i piesze wędrówki Szklarska Poręba

Szrenica latem i piesze wędrówki Szklarska Poręba

Turystyka Szklarskiej Poręby – Szrenica i inne miejsca

Piesze wędrówki w Karkonoszach to długa tradycja. Karkonosze mają bogatą sieć szlaków turystycznych nie tylko dla doświadczonych wędrowców. Dlatego wakacje w Karkonoszach i tani nocleg w Szklarskiej Porębie to świetny pomysł dla tych, którym piesze wędrówki są niestraszne, jak i dla początkujących. Pamiętaj, żeby znaleźć dobry hotel w Szklarskiej Porębie, taki jak Hotel pod Szrenicą czy inny tani pensjonat Szklarska Poręba. Po wyczerpujących wędrówkach znajdziesz tam wygodny nocleg w górach. Kolacja i spa w górach? Również w Hotelu pod Szrenicą.

Piesze wycieczki – Hotele Szklarska Poręba to najlepsze miejsce

Najdłuższy szlak w Karkonoszach i Górach Izerskich to Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Jest oznaczony na czerwono. Szlak zaczyna się w Świeradowie Zdrój, kończy w Paczkowie. Te 350 km to… całe Sudety! W Sudetach i Karkonoszach znajdują się też szlaki oznaczone na zielono, niebiesko, czarno i żółto – to szlaki łącznikowe albo obiegowe. Nasz Hotel Szrenica to także hotel spa w Szklarskiej Porębie i pewny tani nocleg Szrenica.
Szklarska Poręba to też wiele szlaków tematycznych. Wędrówka takimi szlakami i tanie noclegi Szklarska Poręba to niepowtarzalna okazja, aby chłonąć wiedzę na temat historii i kultury regionu i wypocząć w hotel Szklarska Poręba. Dowiesz się, jak żyli i w co wierzyli dawni mieszkańcy Karkonoszy i Gór Izerskich. Sam jednak możesz znaleźć tanie zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie w bardziej nowoczesnych warunkach – w Hotelu pod Szrenicą. Szklarska Poręba tanie hotele to wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku z przyjaciółmi czy rodziną.

Spędzając wakacje w Szklarskiej Porębie, nie można nie zobaczyć Magicznego Szlaku Ducha Gór. Pisaliśmy już o legendzie Ducha Gór, który zwany był jako Karkonosz, Liczyrzepa, a nawet… Rzepiór. Na szlaku Szrenica możesz odwiedzić Leśną Hutę, w której szklarze wciąż stosują średniowieczną technikę dmuchania szkła. Warto też odwiedzić takie miejsca jak Krucze Skały, Szrenica i Złoty Widok – zobaczysz wspaniałe widoki, o których pisaliśmy w ostatnim artykule. Hotel Szrenica to między innymi hotel spa Szklarska Poręba i zapewnione najlepsze hotele Szklarska Poręba.

Wyjazd w Karkonosze to także okazja, by poszukać… skarbów na Szlaku Walońskim albo podziwiać florę i faunę naszych gór na ścieżkach Karkonoskiego Parku Narodowego.

Szlaki turystyczne na szczyt Szrenica? Tylko piesze wędrówki Szklarska Poręba!