>

Pogoda i zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie – wybierz tak, by było idealne!

Górska okolica jest piękna przez cały czas, ale nie każdy z nas lubi deszcz czy mróz. Jeśli chcesz wyjechać na wczasy, warto wiedzieć, kiedy zarezerwować sobie urlop i jakie zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie wybrać. Podpowiadamy, jaki czas będzie najlepszy!

Pogoda i zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie– zaplanuj wczasy w górach

Pogoda i zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie – zaplanuj wczasy w górach

Wakacje w Karkonoszach i pogoda

Wakacje w Szklarskiej Porębie to wiele różnych czynników, jakie wpływają na pogodę. W szczególności jest to ukształtowanie terenu oraz wiatry, które prowadzą do szybkiej wymiany mas powietrza w tej okolicy. Na unikatowy mikroklimat mają również wpływ torfowiska Gór Izerskich. Planując swój wyjazd w góry, pamiętaj, by postawić na komfortowe zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie, dzięki któremu nie będziesz się nudzić nawet w niepogodę.

Sportowy wyjazd w góry

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że warto postawić na wycieczki do Szklarskiej Poręby. Ta miejscowość jest jedną z największych stacji klimatycznych znajdujących się na Dolnym Śląsku, Warto dowiedzieć się więcej o tym miejscu. Warunki są tutaj porównywalne do miejscowości alpejskich, które położone są na wysokości około 2000 metrów nad poziomem morza. Dzięki czemu rozwija się nie tylko turystyka w Szklarskiej Porębie. Przestrzeń ta jest doceniana również przez sportowców, którzy często biorą udział w obozach kondycyjnych.

Kiedy najcieplej, kiedy najzimniej?

Stacja meteorologiczna istnieje w Szklarskiej Porębie już od końca XIX wieku. Znajduje się na wysokości około 640 metrów nad poziomem morza. Średnie ciśnienie wynosi tutaj 940,4 hPa. Warto postawić na komfortowe zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie i zapoznać się z wyjątkowo ciekawymi atrakcjami tego miejsca.

Frekwencja cisz, czyli inaczej dni bezwietrznych to tutaj około 12,8%. Średnio przez około 4 dni w roku, przede wszystkim na przełomie jesieni i zimy, pojawiają się tutaj bardzo silne wiatry z prędkością większą niż 15 metrów na sekundę. Najcieplejszymi miesiącami, jeśli chodzi o wakacje w Szklarskiej Porębie, są lipiec oraz sierpień. Wtedy średnie temperatury wynoszą +14,6 °C i +14,3 °C. Najchłodniej jest z kolei w styczniu i lutym, gdzie średnie temperatury miesięczne plasują się na poziomach –2,9 °C i –2,4 °C.

Najbardziej deszczowe miesiące to lipiec oraz sierpień, najmniej opadów z kolei notuje się średnio w lutym i w marcu. Najmniej wilgotnym miesiącem jest maj. Warto uwzględnić takie warunki pogodowe, gdy rezerwujesz hotel w Szklarskiej Porębie i planujesz wakacje w Karkonoszach.

Zaplanuj wyjazd w góry i zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie

W Sieci znajdziesz również wiele innych, dodatkowych informacji dotyczących pogody w Szklarskiej Porębie – zarówno prognozy krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Dzięki temu idealnie zaplanujesz swój wyjazd w góry. Jeżeli wobec tego interesują Cię wakacje, Szklarska Poręba jest świetnym miejscem. Można tutaj spędzić swój urlop i cieszyć się wspaniałą pogodą.