>

Lipiec i sierpień w Szklarskiej Porębie zapowiadają się ciekawie. Zaplanowane są półmaratony górskie 2017 i darmowe wycieczki.

Półmaratony górskie 2017

Półmaratony górskie 2017

Już od 2 lipca zapraszamy na III edycję Pucharu Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich! 2.07.2017 r., czyli w niedzielę, odbędzie się PZU Półmaraton Karkonoski (9 PZU Maraton Karkonoski). 22.07.2017 r. w sobotę można będzie wziąć udział w 5. Półmaratonie Wielka Pętla Izerska. Można się również zapisać na Letni Bieg Piastów, który będzie miał miejsce 26. 08. 2017 r.

Co ważne, aby zostać wziętym pod uwagę w klasyfikacji generalnej, trzeba odbyć wszystkie trzy biegi. Uczestnik, w którego przypadku suma wszystkich czasów będzie najmniejsza, zostanie zwycięzcą Pucharu. Pamiętajcie, że każdy z tych biegów ma osobny regulamin, do którego trzeba się zastosować. Do wygrania puchary oraz cenne nagrody rzeczowe!

Jak będą wyglądały półmaratony górskie 2017?

Półmaraton Karkonoski rozpoczyna się przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę SudetyLift. Zaczyna się o 9.30 i potrwa przez 4 godziny. Trasa liczy ok 21 kilometrów.

Wielka Pętla Izerska rozpoczyna się o 11.00, przed dworcem PKP, a kończy się przy stadionie miejskim.
Letni Bieg Piastów natomiast rozpoczyna się i kończy na Polanie Jakuszyckiej. Start o 10.00.

Bezpłatne wycieczki po krainie Ducha Gór

A co mają robić ci, którzy lubią mniej wymagające fizycznie formy spędzania wolnego czasu? Zwiedzić Królestwo Karkonosza! Przez cały lipiec i sierpień w poniedziałki będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce Szlakiem Ducha Gór. To świetna zabawa dla młodszych i starszych. Zapisać się można w biurze informacji turystycznej przy ulicy Jedności Narodowej 1a lub pod numerem telefonu 757 547 740.

Magiczny Szlak Ducha Gór to miejsce znajdujące się w dolinie rzeki Kamiennej, na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich. Możecie tam wziąć udział w grze terenowej, zwiedzić Leśną Hutę, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, szczyt Szrenica, Złoty Widok i wiele innych fascynujących zakamarków naszej krainy.

Jeżeli chcecie wziąć udział w grze terenowej, możecie tam też kupić „Księgę Skarbów”, czyli przewodnik po szlaku wraz z ołówkiem i notesem do odrysowywania hologramów. Każdy, kto odwzoruje je wszystkie, otrzyma certyfikat Odkrywcy Szklarskiej Poręby i gadżet niespodziankę. To ciekawa zabawa szczególnie dla naszych najmłodszych.

Przybywajcie więc do Szklarskiej Poręby – lato w górach ma wiele uroku i pozwala na dobrą zabawę! Jeżeli natomiast wolicie spędzić tegoroczne wakacje na Północy, sprawdźcie ofertę Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena w Szczecinie – otwarcie już wkrótce.