>

Psie zaprzęgi w Szklarskiej Porębie? Ależ oczywiście! Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Szklarska Poręba jest jednym z nielicznych miejscowości w Polsce, gdzie warunki do uprawiania sportu takiego jak jazda psim zaprzęgiem są idealne.

Psie zaprzęgi w Szklarskiej Porębie

Psie zaprzęgi w Szklarskiej Porębie

Psie zaprzęgi są popularne w krajach północnej Europy czy w Stanach Zjednoczonych, głównie na Alasce, ale zyskują one również coraz więcej zainteresowanych w Polsce. Szklarska Poręba i okolice to doskonałe miejsce do treningów. Szczególnie dobrze nadają się do tego trasy w Górach Izerskich, z których można korzystać nawet do późnej wiosny. Dodatkowym atutem jest także specyficzny, alpejski klimat, który powoduje, że psy północne czują się tu wyśmienicie.

W 2003 roku, w marcu, pierwszy raz w Polsce odbyły się zawody w sportach zaprzęgowych w ramach Mistrzostw Europy WSA. Wówczas jazda odbywała się po trasach jakuszyckich. W kolejnych latach miały miejsce następne zawody, w tym również Mistrzostwa Polski psich zaprzęgów w sprincie i średnim dystansie, a także Mistrzostwa Świata Juniorów.

Jeżeli interesują cię narty w Szklarskiej Porębie, pamiętaj o tym, że do wyboru są również inne sporty zimowe. Warto zobaczyć wyścigi psich zaprzęgów i przejechać się na saniach ciągniętych przez te zwierzęta, którym sprawia to również mnóstwo frajdy. Jest to bardzo widowiskowy sport, który jest pełen emocji, podczas którego człowiek oraz jego najlepszy przyjaciel, pies, mogą współpracować ze sobą w pełni w ekstremalnych warunkach.

Nie zapominaj również o tym, aby wybrać dla siebie dobry hotel w Szklarskiej Porębie. Dzięki rozbudowanej bazie noclegowej każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś interesującego. Gdy zatem interesują cię zimowe wakacje, Karkonosze to wyjątkowy kierunek, który zawsze warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu ciekawego pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Możliwość korzystania z psich zaprzęgów może być wtedy wyjątkowym przeżyciem i być może wspaniałym początkiem własnego hobby!

Sporty zimowe, jak każde inne sporty, wiążą się jednak z możliwością kontuzji. Dlatego zanim wyruszysz na urlop w górach pełen wrażeń, wykup ubezpieczenie NNW oraz inne potrzebne ubezpieczenia. Pracownicy dobrej multiagencji ubezpieczeniowej, takiej jak One Globe Insurance w Szczecinie, z pewnością pomogą Ci dobrać odpowiednią polisę.