>

Jeżeli planują Państwo wycieczki rowerem w Szklarskiej Porębie, przypominamy, co warto zabrać ze sobą!

Wycieczka rowerowa w górach to nie tylko doskonały trening kondycyjny dla całego organizmu, ale również niezapomniana przygoda, podczas której można podziwiać przepiękne widoki.

Rowerem w Szklarskiej Porębie

Rowerem w Szklarskiej Porębie

Rowerem w Szklarskiej Porębie: przegląd techniczny

Jazda na rowerze po górach może być wyzwaniem, dlatego warto przygotować się wcześniej na każdą ewentualność. Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować swój rower, aby mieć pewność, że poradzi sobie na wyboistych trasach. Należy sprawdzić ciśnienie w oponach, zobaczyć, czy hamulce działają niezawodnie, a także przesmarować łańcuch i napęd.

Do plecaka warto zabrać też odpowiednie wyposażenie. Przede wszystkim przyda się pompka, najlepiej lekka i mała. Potrzebna będzie również dętka, ponieważ na górskich trasach istnieje ryzyko jej przedziurawienia. Dlatego warto mieć pod ręką zapasową dętkę. Przyda się także zestaw podstawowych kluczy rowerowych – można kupić je w specjalnych, kompaktowych zestawach. Najlepiej wybrać zestaw, który zawiera skuwacz do łańcucha.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą?

Przydadzą się łatki samoprzylepne na dętkę, jeżeli okaże się, że uszkodzenie nie jest duże. Należy wyposażyć się w odpowiednio ilość wody lub napoju izotonicznego, który pozwoli na szybkie uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów. Przydadzą się też przekąski, na przykład banan, kanapki, batony energetyczne, żele i musy energetyczne, które szybko podładują wewnętrzne akumulatory.

Jako że większość rowerzystów wyjeżdża z telefonem, powinien być on dobrze naładowany. Można na wszelki wypadek zabrać ze sobą powerbank. Przyda się też mała mapa – nie powinno się w pełni polegać na tej w smartfonie.

Jeżeli planują Państwo wyjazd na rowery, warto też wybrać dobry nocleg w górach. Wszystkich, których interesuje tani nocleg w Szklarskiej Porębie, który będzie gwarantował komfort, zapraszamy do naszego Hotelu Pod Szrenicą. Jeżeli chodzi o aktywne wycieczki, Szklarska Poręba to strzał w dziesiątkę!

Po drodze do Szklarskiej Poręby zapraszamy natomiast na obiad do włoskiej restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie. Duży wybór smakowitych dań pozwoli zapomnieć o głodzie w podróży!