>

Rowerowy wyjazd w góry – dobra rozrywka nie tylko dla sportowców!

Lubisz jeździć na rowerze? Wiele świetnych miejsc do odwiedzenia czeka na Ciebie również w Szklarskiej Porębie oraz w okolicach. Tu wytyczonych jest ponad 200 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu zaawansowania. Wyjazd w góry to idealny pomysł na rowerową przygodę.

Rowerowy wyjazd w góry

Rowerowy wyjazd w góry

Wokół Szklarskiej Poręby znajduje się wiele świetnie oznaczonych i przygotowanych tras rowerowych, które przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalnych sportowców. Nadają się nawet na rodzinne wycieczki. Miasto to jest również świetnym punktem wypadowym na wycieczki rowerowe wiodące w głąb Karkonoszy zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie oraz w Góry Izerskie. Dlatego też można na rowerze zobaczyć wiele pięknych zakątków po jednej i drugiej stronie granicy.

Przez Szklarską Porębę przebiega długodystansowy szlak rowerowy „Liczyrzepa” oznaczony symbolem ER-2, który wiedzie przez całe Sudety, z Zittau do Mieroszowa. Dostępne są również świetne trasy rowerowe prowadzone do Harrachova i Kořenova w Czechach. Można dojechać też na turystyczno-górskie przejścia graniczne, więc tras do wyboru jest bardzo dużo. Można zapoznać się z nimi bliżej na miejscu na specjalnie oznakowanych tablicach. Takie wakacje Karkonosze to wspaniała przygoda i mnóstwo wrażeń.

Jaki rower będzie najlepszy na wyjazd do Szklarskiej Poręby? Przede wszystkim dużo zależy od tego, jakie trasy się wybierze. Na trasy przebiegające bocznymi, nieutwardzonymi drogami najlepszy będzie rower górski, który bez problemu poradzi sobie z nierównościami. Dobrym pomysłem może być też rower trekkingowy. Lepiej z kolei nie zabierać ze sobą swojego roweru miejskiego, który będzie zbyt ciężki i za mało zwrotny, aby poradzić sobie na krętych górskich trasach. Jeżeli nie masz innego roweru niż miejski, możesz również na miejscu wypożyczyć dla siebie sprzęt wraz z wyposażeniem – kaskiem czy siodełkiem dla dziecka.

Gdy masz ochotę na wyjazd w góry na rower, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Hotel w Szklarskiej Porębie to dużo atrakcji i pełna wygoda. Zapewniamy komfortowe noclegi dla spragnionych wypoczynku – wykonaj rezerwację jeszcze dzisiaj!