>

W naszym Hotelu pod Szrenicą dbamy kompleksowo o komfort naszych gości. Dla nich przygotowaliśmy między innymi mini Spa, gdzie działa sauna Szklarska Poręba.

Dla wszystkich, którzy jeszcze nigdy wcześniej z sauny nie korzystali, opracowaliśmy także specjalny poradnik – zapraszamy do lektury!

Sauna Szklarska Poręba

Sauna Szklarska Poręba

Jeżeli chcesz wybrać się do sauny w Spa Szklarska Poręba to doskonały wybór – można wtedy połączyć relaks wraz z aktywnym wypoczynkiem. Wydawałoby się, że korzystanie z sauny jest bardzo proste, ale osoby początkujące powinny dowiedzieć się o nim kilku ważnych rzeczy.

Sauna Szklarska Poręba – kto może z niej korzystać?

Do sauny powinno się iść tylko wtedy, gdy nie ma się ku temu przeciwwskazań – nie powinny korzystać z niej między innymi osoby z niewydolnością krążenia czy przeziębione. Sauna jest także niewskazana kobietom w ciąży oraz podczas miesiączki. Warto też wspomnieć o tym, że do sauny nie powinno się wchodzić z pełnym żołądkiem lub głodnym – można wtedy narazić się na omdlenia. W razie dodatkowych wątpliwości zawsze warto zasięgnąć rady swojego lekarza.

Przed wejściem do sauny

Należy umyć się i wytrzeć ciało. Do sauny można zabrać ze sobą ręcznik, ale najbardziej efektywne jest korzystanie z sauny nago, ponieważ wtedy pory skóry otwierają się bez przeszkód. Zazwyczaj ręcznik zabieramy do sauny suchej, a nie do mokrej.

Należy też zdjąć zegarek oraz biżuterię. Zaleca się również dobre nawodnienie organizmu przed wejściem do sauny. Na godzinę przed skorzystaniem z sauny można wypić litr wody.

W saunie

Na początku powinno się opłukać wodą miejsce, gdzie chce się usiąść. Na koniec również należy spłukać ślady potu. W saunie bez przerwy przebywa się przez około 5-15 minut, ale za pierwszym razem można skrócić pobyt, aby przyzwyczaić organizm. Jeżeli w saunie leżysz, pamiętaj o tym, by wstawać delikatnie i nie wychodzić od razu – możesz wtedy narazić się na zawroty głowy. Po zakończeniu pobytu w saunie schłódź ciało i odpocznij.

Jeżeli interesuje cię Szklarska Poręba Hotel pod Szrenicą to sprawdzony wybór – poza sauną na naszych gości czekają tu dobra restauracja i wygodny nocleg. Zapraszamy serdecznie wszystkich chcących wybrać się na narty w Szklarskiej Porębie lub też spędzić tu letnie wakacje!

Wybierając się na urlop w górach, na pewno chcesz kupić bilety w atrakcyjnej cenie. Wejdź na stronę biletyszczecin.pl – konsultant szybko znajdzie i zarezerwuje dla Ciebie tanie bilety kolejowe, autobusowe czy lotnicze!