>

Schroniska górskie Szklarska Poręba – poznaj je wszystkie!

Szklarska Poręba to wspaniały kierunek górskich wypraw niezależnie od pory roku. Wspaniałe trasy dla początkujących i zaawansowanych powodują, że każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś interesującego. Najlepsze zakwaterowanie w górach oferuje Hotel pod Szrenicą. Na wędrowców na szlaku czekają również dogodnie położone schroniska górskie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze schroniska górskie Szklarska Poręba.

Schroniska górskie Szklarska Poręba - poznaj je

Schroniska górskie Szklarska Poręba – poznaj je wszystkie!

Schronisko Szrenica

tel. 75 75 260 11
www.szrenica.pl

Położone jest na wysokości 1362 metrów nad poziomem morza, na malowniczym szczycie Szrenica. Znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego przy czerwonym szlaku turystycznym, około 15 minut od przejścia granicznego z Czechami. Do schroniska można dostać się również wyciągiem krzesełkowym.

Schronisko Pod Łabskim Szczytem

tel. 75 75 260 88
www.labskiszczyt.pl

Nocleg w górach na wysokości 1168 metrów nad poziomem ziemi, na krawędzi Łabskiego Kotła i terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Do schroniska można dostać się pieszo ze Szklarskiej Poręby, obierając szlak żółty. Czas marszu to około 2 godziny.

Schronisko Na Hali Szrenickiej

tel. 75 75 33 270
www.halaszrenicka.pl

Schronisko jest zbudowane na wysokości 1200 metrów nad poziomem ziemi, położone jest w zachodniej części Karkonoszy, na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego. W okolicy znajdują się szczyty Kamiennik i Szrenica. Dojście do schroniska ze Szklarskiej Poręby trwa około 2 godzin. Należy obrać czerwony szlak.

Schronisko Kamieńczyk

tel. 75 75 260 85
www.schroniskokamienczyk.pl

To miejsce, w którym możesz znaleźć zakwaterowanie w górach przy okazji podziwiania Wodospadu Kamieńczyka. Działa przy wodospadzie i szklaku wiodącym na Szrenicę. Schronisko jest prywatne.

Stacja Turystyczna Orle

tel. 500 610 115
www.orle.vulcan.pl

Znajduje się w Górach Izerskich i obejmuje przestrzeń po dawnej hutniczej osadzie szklarskiej. Spanie w górach w zabytkowym budynku? Dlaczego nie!

Zatem jeżeli interesują cię niezapomniane wakacje, Karkonosze będą strzałem w dziesiątkę – tutejsze trasy to idealna propozycja dla amatorów górskich widoków, a rozmieszczone po drodze schroniska będą dawały upragniony wypoczynek. Więcej adresów schronisk górskich w rejonie Karkonoszy można znaleźć na stronie PTTK. A jeśli interesują Cię nie tylko wędrówki, ale także restauracja i spa w górach? Idealne miejsce na komfortowy nocleg w górach to Hotel pod Szrenicą.