>

Szrenica jest jedną z gór dumnie wznoszących się nad Szklarską Porębą. Gdy planujesz swój wyjazd do tej uroczej miejscowości, warto pomyśleć o wejściu na ten szczyt. Jeżeli zdecydujesz się to zrobić, czeka na Ciebie ścieżka edukacyjna Na Szrenicę, która została przygotowana przez Karkonoski Park Narodowy.

Ścieżka edukacyjna Na Szrenicę

Ścieżka edukacyjna Na Szrenicę

Ścieżki edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego to doskonała propozycja dla piechurów. Chętnie korzystają z nich wycieczki zorganizowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się nimi samodzielnie w fascynującą podróż.

Ścieżka edukacyjna Na Szrenicę – dlaczego warto z niej skorzystać?

Ścieżka ta została opracowana po to, aby pokazać piękno zarówno samej Szrenicy, jak i otaczającej ją przyrody. Pozwala na bliższe zapoznanie się różnorodną roślinnością oraz pięknymi potokami i wodospadami. Gdy wybierasz hotel w Szklarskiej Porębie, warto z niej skorzystać, ponieważ rozpoczyna się właśnie w tej miejscowości.

Ścieżka „Na Szrenicę” – kilka szczegółów

Długość ścieżki to 12 kilometrów. Można ją przejść w około 5-6 godzin. Różnica wzniesień na terenie ścieżki to 644 metry.

Przewyższenia na ścieżce „Na Szrenicę”:

  • Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN 718 metrów n.p.m.
  • Szrenica 1362 metrów n.p.m.

Ścieżka rozpoczyna się niedaleko Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej położonego przy ulicy Okrzei 28 w Szklarskiej Porębie. Najbezpieczniej skorzystać z niej w okresie od kwietnia do października. Na jej trasie wytyczono 16 specjalnych punktów dydaktycznych, przy których można dowiedzieć się więcej o okolicy.

W trakcie wędrówki możemy zobaczyć faunę i florę charakterystyczną dla trzech pięter roślinności w Karkonoszach, a mianowicie piętra regla dolnego, regla górnego i subalpejskiego. Prezentuje ona także tematykę klęski ekologicznej, restytucji jodły, przebudowy drzewostanów na tych terenach. Wiedzie przy malowniczym potoku Kamieńczyka i prezentuje Gardziel i Wodospad Kamieńczyka. Zobaczymy też blokowiska skalne Szrenicy i skałki Trzy Świnki.

Wobec tego wtedy, gdy chcesz wybrać się na wakacje, Szklarska Poręba to świetny kierunek. Już teraz wykonaj rezerwację na tani nocleg – Szklarska Poręba zaprasza! A po drodze warto zajrzeć do restauracji i pizzerii Nowa Verona w Lubinie.